terazmuzyka.pl
Newsy 5473V  
rf | 22 maja 2020
28

Lars Ulrich obala jeden z największych mitów dotyczących Metalliki

Lars Ulrich stwierdził, że nie jest prawdą, że nienawidzi jednej z wczesnych piosenek Metalliki.

Wśród fanów Metalliki krąży mit, że utwór „Escape”, który trafił na album „Ride The Lightning” został wymuszony przez wytwórnię, która chciała jakąś przebojową piosenkę. Zespół miał nienawidzić tej piosenki z tego powodu.

W wywiadzie dla brytyjskiego „Metal Hammera” Lars Ulrich obala jednak ten mit:

Utarło się, że nienawidzę „Escape”. To nie jest prawda! To ostatnia piosenka, którą napisaliśmy na „Ride The Lightning” i celowo zrobiliśmy ją nieco krótszą niż inne utwory. Porównywaliśmy ją do „Run To The Hills” Iron Maiden lub „Living After Midnight” Judas Priest, czyli tak zwanych utworów radiowych. Potem numer zdobył złą reputację, a ja nie wiem dlaczego. Nie mam z nim problemu, ale nigdy nie stał się ulubieńcem koncertowym, jak inne numery z tej płyty.

A Wy lubicie „Escape”? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

„Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
WPOZZ [194.29.***.***] dodano: 22.05.2020, 18:19 #1
Taaaak lubimy prosę pani
Wroblak [94.254.***.***] dodano: 22.05.2020, 19:53 #2
Zawsze lubiłem ten kawalek
Anty po [83.23.***.***] dodano: 22.05.2020, 21:02 #3
Ciekawe co jutro napiszecie? Może , że Lars zrobił dużą kupę?
Pokaż odpowiedzi (2)
Ev [89.64.***.***] dodano: 22.05.2020, 21:24 #6
Lubimy Uśmiech
Executioner dodano: 22.05.2020, 22:56 #7
Konstrukcyjnie i melodycznie to dla mnie taki glamik.
Rozpoznawanie [46.186.***.***] dodano: 22.05.2020, 23:39 #8
Najlepszy kawałek na płycie a ci go nie grają live.
krnombry [5.172.***.***] dodano: 23.05.2020, 07:58 #9
Uwielbiam cały Ride The Lighting,utwory są tam ułożone w idealnej konfiguracji. Są od siebie zależne a zarazem zarażają na wieki
Michał [188.146.***.***] dodano: 23.05.2020, 14:13 #10
Lubie
Sla [194.177.***.***] dodano: 23.05.2020, 19:06 #11
Ride the lightning to najlepsza płyta tej kapeli, i przy okazji najlepsza okładka. To jedyna ich płyta gdzie jest czysty metal.
Pokaż odpowiedzi (3)
JaCkyLL [31.183.***.***] dodano: 23.05.2020, 21:26 #15
Ja też lubię ten utwór jak wiele innych nagranych przez zespół Metallica
metal [31.0.***.***] dodano: 23.05.2020, 21:52 #16
Zbytnio to nie lubie escape ale nic mi nie przezszkadza
Xentrix [93.159.***.***] dodano: 24.05.2020, 12:35 #17
Czy wciąż musimy wracać do przeszłości Metallicy niech wreszcie wezną sie do roboty i stworzą coś nowego na miarę pierwszych płyt...
Pokaż odpowiedzi (1)
Pirat83 [188.191.***.***] dodano: 24.05.2020, 21:01 #19
Przypominałem sobie stare dobre czasy kiedy włączyłem ten kawałek i później cała płytę cieszę się ze dorastałem w tych czasach
Troya [91.231.***.***] dodano: 24.05.2020, 21:11 #20
Najgorszy perkusista jaki istnieje i jeszcze ma czelność na temat muzyki boże ratuj
TenCoWie [37.47.***.***] dodano: 24.05.2020, 22:39 #21
Urs Lulryk obala piwo / flaszkę..
Upadnijmy na kolana
Pokaż odpowiedzi (1)
Życzliwi metale [37.30.***.***] dodano: 25.05.2020, 09:08 #23
Nie! Nie lubimy, jak również utworu "Trapped Under Ice" z tej samej płyty, którą uważamy za najsłabszą wśród pierwszych pięciu klasycznych płyt Metalliki.
Pokaż odpowiedzi (3)
Radzior [85.221.***.***] dodano: 25.05.2020, 11:04 #27
Ride the lighting to ich najlepszy album!
dokładnie [37.235.***.***] dodano: 25.05.2020, 12:42 #28
Zamknij się longin w końcu!