terazmuzyka.pl
Newsy 494V  
rf | fot. Heinrich Klaffs | 21 sierpnia 2019
0

Larry Taylor (Canned Heat, The Monkees, John Mayall, Tom Waits) nie żyje

Zmarł basista Larry „The Mole” Taylor znany ze współpracy z takimi artystami, jak Tom Waits, John Mayall czy Canned Heat.

Larry Taylor zmarł w swoim domu, w Kalifornii, w poniedziałek w wieku 77 lat. Artysta od 12 lat walczył z rakiem. O jego śmierci poinformował manager Canned Head, Skip Taylor.

Urodzony 26 czerwca 1942 roku Larry Taylor (w rzeczywistości Samuel Lawrence Taylor) jako muzyk sesyjny współpracował z szeroką gamą artystów w tym z The Monkees i Jerrym Lee Lewisem. W 1967 roku znalazł się w składzie Canned Heat, z którym nagrał najsłynniejsze płyty i wystąpił na festiwalach Monterey i Woodstock. Przez wiele lat grał też z Johnem Mayallem oraz Tomem Waitsem. Często udzielał się na płytach innych wykonawców.

Mimo że z Canned Heat rozstał się w 1970 roku powracał potem wielokrotnie do zespołu, między innymi na przełomie lat 70. i 80., a także na przełomie lat 80. i 90. Pomimo choroby grał też z Canned Heat w ostatnich latach, między innymi w 2009 roku z okazji 40. rocznicy festiwalu Woodstock.

Tak Skip Taylor wspomina basistę:

Larry potrafił snuć wspaniałe historie, opowiadać zabawne dowcipy i kolekcjonował wina, płyty i plakaty rockowe. Był maniakiem komputerów i wyjątkowym człowiekiem, który żył dla muzyki. Muzyka była jego religią.

Larry Taylor zostawił żonę, syna i dwie córki.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 709V  
3

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
Newsy 623V  
2

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group