terazmuzyka.pl
Koncerty 674V  
mg | 14 listopada 2019
4

Lady Pank zagra kolejny koncert w warszawskiej Stodole [DATA, BILETY]

Koncert Lady Pank w Stodole został już wyprzedany, dlatego zespół zagrać w warszawskim klubie raz jeszcze – już w 2020 roku.

Lady Pank już w marcu powróci do Stodoły – w związku z ogromnym zainteresowaniem projektem LP1 oraz całkowitym wyprzedaniem warszawskiego koncertu na miesiąc przed jego terminem, zespół postanowił spełnić liczne prośby fanów i raz jeszcze zagrać na deskach warszawskiego klubu utwory z pierwszej płyty. Koncert odbędzie się 14 marca 2020 roku.

Bilety w następujących cenach trafiły już do sprzedaży:

  • 79 PLN - miejsca stojące
  • 120 PLN - miejsca siedzące (balkon)

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 14.11.2019, 15:43 #1
Polscy Stonesi?!... cha początki były ok, klimat, muza, nawet texty...jak na polskie warunki
Pokaż odpowiedzi (1)
kadakrystian dodano: 16.11.2019, 13:44 #3
Jutro grają we Wrocławiu w Hali Stulecia, bilet dostałem za darmo więc idę.
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 16.11.2019, 14:24 #4
ps. szkoda, że nie w starym, oryginalnym składzie, co się dzieje np. z basistą?!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group