terazmuzyka.pl
Koncerty 508V  
mg | 20 maja 2019
2

Lady Pank powraca do Stodoły. Koncert jeszcze w 2019 roku!

Zespół Lady Pank zapowiedział powrót do Stodoły. Formacja pojawi się w warszawskim klubie pod koniec tego roku.

Lady Pank powraca do Stodoły – 14 grudnia legendarna grupa zagra w warszawskim Klubie ostatni koncert w ramach trasy „LP1”, promującej remake debiutanckiego krążka zespołu.

Bilety na wydarzenia są już dostępne w sprzedaży. Dostępne są w następujących cenach:

  • 73 PLN - miejsca stojące
  • 115 PLN - miejsca siedzące (balkon)

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mantas [31.42.***.***] dodano: 20.05.2019, 15:05 #1
Ta płyta powinna byc nagrana z Kapiszonem, Szlagą i Edmundem !!! Wtedy miałoby to inny sens, jak wyłącznie marketingowy. Słucham LP od najmłodszych lat, odkąd byłem w 1983 roku na koncercie i wtedy to była MAGIA!
petoro [212.96.***.***] dodano: 01.07.2019, 14:52 #2
Patrzcie tutaj - empikbilety.pl/event/Lady_Pank Ktoś się wybiera? Chce do nas dołączyć? Jeśli tak, to zapraszam. To nie będzie nasz pierwszy raz u nich. Dla mnie oni w dalszym ciągu doskonale sobie radzą i robią takie imprezy, o których u innych nie ma mowy.
Zobacz także
Koncerty 347V  
0

Nocny Kochanek zapowiada pierwsze koncerty w tym sezonie [DATY]

mg | fot. Wacław Szacyło | 1 lipca 2020
Koncerty 662V  
0

Ørganek zapowiedział „mini trasę” po Polsce [DATY]

mg | fot. Oskar Szramka | 28 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group