terazmuzyka.pl
Pitbulek 2092V  
rf | 9 listopada 2018
3

Lady Gaga ostrzega: Tracimy całe pokolenie młodych ludzi!

Lady Gaga wystosowała płomienny apel, w którym ostrzega o ogromnym kryzysie, czekającym na pokolenie młodych ludzi. Przeczytajcie, o co jej chodzi.

Lady Gaga wystąpiła w ramach imprezy Artists Awards przyznawanej przez fundację SAG-AFTRA. Wygłosiła ponad 20-minutowe przemówienie, w którym odniosła się do swoich problemów psychicznych oraz ostrzegła o niebezpieczeństwie czyhającym na całe młode pokolenie.

Posłuchaj utworu z nowego filmu Lady Gagi

Artystka powiedziała:

Tracimy całe pokolenie młodych ludzi, którzy myślą, że ich głos nie jest warty uwagi, a ich cierpienie nie ma końca. A ich wkład nie jest na tyle istotny, by zmienić coś w społeczeństwie i kulturze. Czeka nas kryzys niezwykłych rozmiarów, a to dlatego, że nie potrafimy albo nie chcemy być otwarci i szczerzy na jedną rzecz – zdrowie psychiczne.

Kiedy mówię o potrzebie bycia dla siebie miłym, ludzie reagują ożywionymi dyskusjami. Ale kiedy mówię o problemach psychicznych, nawet własnych, często spotykam się z ciszą. Co najwyżej garstka fanów będzie czekała na mnie na zewnątrz, żeby szeptem porozmawiać o ich najmroczniejszych sekretach. Trzeba o tym mówić głośno.

Artystka, która odebrała nagrodę za swoją działalność charytatywną, wyjawiła też plany swojej fundacji, pomagającej osobom w nagłych przypadkach związanych ze zdrowiem psychicznym:

Chciałabym, żeby do roku 2030 każdy miał osobę, z którą może porozmawiać, która jest ekspertem i która może pomóc. Zabiegam o to, bo o zdrowiu psychicznym mówi się tylko w chwili kryzysu, albo gdy coś trzeba naprawić. Chcę utworzyć oddziały prewencyjne.

Trzeba myśleć nie tylko o lekarzach i rachunkach za pobyt w szpitalu, ale też o opiece prewencyjnej dla nas wszystkich i każdego z osobna.

Lady Gaga podsumowała swoje sukcesy słowami:

Nauczyłam się, że można się z tego wyleczyć. Mogę przestać żyć lękiem, a zacząć odwagą.

Artystka już w 2016 roku otwarcie mówiła o swoich problemach z PTSD.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Rocker [94.254.***.***] dodano: 09.11.2018, 20:52 #1
Wspaniała, mądra kobieta
Zwykły Komentator [188.137.***.***] dodano: 10.11.2018, 20:59 #2
Bardzo miło z jej strony Uśmiech
Eibon [5.104.***.***] dodano: 13.11.2018, 07:08 #3
Co za pierdoły
Zobacz także
Pitbulek 2068V  
8

Avril Lavigne odpowiada na jedną z najdurniejszych teorii spiskowych

rf | fot. Lara Gonçalves | 2 listopada 2018
Pitbulek 1226V  
1

Sharon Osbourne naćpała Ozzy'ego, by przyznał się do zdrady

rf | fot. Devin Wright | 2 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group