terazmuzyka.pl
Newsy 298V  
mg | 14 czerwca 2018
0

„Kontra”. Biografia Pearl Jam już w sprzedaży [FRAGMENT]

Zbliżający się wielkimi krokami koncert Pearl Jam w Krakowie to doskonała okazja, żeby przypomnieć sobie burzliwą i niezwykle wciągającą historię legendy z Seattle. O to zadbał Bartek Koziczyński, autor książki „Kontra”.

Wydawnictwo In Rock zapowiedziało jakiś czas temu premierę kolejnej książki – jest to „Kontra” autorstwa naszego redaktora, Bartka Koziczyńskiego. Opowiadająca historię zespołu Pearl Jam pozycja trafiła już do sprzedaży. Moment jest doskonały, ponieważ niedługo zespół zagra koncert w Polsce – odbędzie się on 3 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Megadeth po 17 latach wykonał kontrowersyjny utwór

Prezentujemy fragment pierwszego rozdziału „Kontry”. Rzecz dzieje się w kwaterze głównej zespołu w Seattle, przy promocji płyty „Backspacer”:

Z butelką browaru w jednej ręce i papierosem w drugiej relaksuje się Eddie Vedder. Nie zaplanowano co prawda rozmowy z wokalistą, ale grzechem byłoby nie podejść. Artysta nie goni: na opalonej twarzy ma wypisaną życzliwość, przypieczętowaną szerokim uśmiechem. Uważnie słucha, odpowiada wolno, z namysłem. Wspominamy warszawski koncert grupy, który kojarzy mu się kameralnie: Było kilkaset osób, prawda? W rzeczywistości kilka tysięcy, ale rzeczywiście panowała intymna atmosfera... Jest też mowa o ostatnim – wtedy – polskim występie Pearl Jam, w Chorzowie. To jest to samo, co Katowice? Nie chciałem kończyć, ale wyznaczyli nam godzinę ciszy nocnej – przypomina sobie Eddie dokładnie. I podpisuje. Podpisuje!

Chyba jeszcze w Seattle zakiełkował mi pomysł na zmierzenie się z książkową historią zespołu. Ale przecież zapowiadali oficjalną biografię. Była też na rynku pionierska „Roślina” Małgorzaty Taklińskiej... „Pearl Jam Twenty” okazała się ilustrowanym kalendarium. Gośka nie planowała kontynuacji swojego dzieła – udzieliła mi wręcz błogosławieństwa do dalszych działań (dzięki!). Spróbowałem więc wgryźć się od nowa w niemal trzydziestoletnią już karierę grupy. Z wykorzystaniem świeżych materiałów i z naciskiem na relacje Pearl Jam z Polską. Trzymacie w rękach rezultat tej kilkuletniej pracy.

Bartek Koziczyński poinformował na swoim Facebooku, że książka trafiła już do sprzedaży i bez problemu będzie można ją kupić przed polskim koncertem zespołu:

 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 386V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 152V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1210V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1346V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group