terazmuzyka.pl
Newsy 1864V  
rf | 15 lutego 2020
2

Kobieta z okładki debiutu Black Sabbath też tworzy muzykę

Na okładce debiutanckiej płyty Black Sabbath uwagę przyciąga tajemnicza kobieta. Jak się okazuje, ona też tworzy muzykę.

50 lat temu ukazał się debiutancki album Black Sabbath. Płyta okazała się przełomowa dla nurtu metalowego, ale uwagę zwracała też ponurą okładką z tajemniczą niewiastą. W rzeczywistości nazywa się ona Louisa Livingstone, miała wówczas osiemnaście lat i znalazł ją fotograf Keith Macmillan, który jest autorem zdjęcia.

50 lat temu narodził się metal. Black Sabbath wydał debiutancki album

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Keith wspomina:

Była fantastyczną modelką. Była bardzo drobna, a chciałem kogoś drobnego, żeby wszystko inne sprawiało wrażenie większego.

Louisa dziś wspomina:

Musiałam wstać o czwartej nad ranem. Było przeraźliwie zimno. Keith wrzucał suchy lód do pobliskiego stawu, ale nie dawało to dobrych efektów. Użył więc maszyny do robienia dymu. Był to jeden z tych zimnych, angielskich poranków.

Keith twierdzi, że modelka nie miała pod płaszczem ubrań, gdyż rozważali też bardziej odważną wersję tej sesji, ale w końcu z jej zrezygnowano, bo wszelki erotyzm psuł ponurą atmosferę zdjęcia.

Louisa Livingstone sama jest artystką i jako Indreba publikuje własną muzykę, której możecie posłuchać tutaj. A co myśli o Black Sabbath?

Black Sabbath to nie moja muzyka. Ciężko mi to przyznać, bo pewnie ludzie nie tego oczekują, ale kiedy dostałam płytę, posłuchałam jej raz i zapomniałam o niej.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

ZAMÓW TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

„Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce za 19,99 zł. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
I [91.205.***.***] dodano: 15.02.2020, 15:36 #1
,,Cherchez la femme,, wiadomo. Też preferuję tylko ,,czarne,,... znaczy czarnowłose, takie panie jak z tej okładki. Black Sabbath for ever...
karol dodano: 15.02.2020, 23:43 #2
Podoba mi się jej szczera wypowiedź na temat muzyki Black Sabbath. Piosenkę też ma ciekawą.
Zobacz także
Newsy 611V  
2

Lee Kerslake (eks Uriah Heep, Ozzy Osbourne) nie żyje

rf | fot. Heinrich Klaffs | 19 września 2020
Newsy 399V  
Newsy 911V  
6

„Paranoid” Black Sabbath ukazał się 50 lat temu

rf | fot. Warner Bros. Records | 18 września 2020
Newsy 6219V  
Newsy 529V  
1

Geezer Butler (Black Sabbath) zapowiada wznowienia swoich płyt na CD i winylu

rf | fot. Stefan Brending (2eight) | 17 września 2020
Newsy 488V  
0

Luxtorpeda. Nowy album trafił do przedsprzedaży

mg | fot. Bartek Hałat | 17 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group