terazmuzyka.pl
Newsy 7110V  
rf | 1 listopada 2019
27

Kirk Hammett sfrustrowany tym, że jego pomysły są blokowane w Metallice

Zastanawialiście się, dlaczego Kirk Hammett tak mało komponuje na płytach Metalliki? Gitarzysta twierdzi, że jego pomysły są blokowane przez pozostałych członków.

Mimo że Kirk Hammett obecny jest w Metallice od 1983 roku nie ma dużo okazji do popisania się swoim talentem kompozytorskim. Gitarzysta czuje się tym sfrustrowany.

Były basista Metalliki zdradza, czy żałuje, że opuścił zespół

W rozmowie dla magazynu „Rolling Stone” Kirk przyznał:

Czuję, że mam dużo do powiedzenia na każdym albumie, ale nie mogę tego wyrazić. To szaleństwo, bo bardzo interesuję się muzyką. Potrafię zagrać dużo różnych rzeczy. Zagram jazz, bossa novę, blues, cygański jazz i wschodnioeuropejskie ballady. Ale nikt nie wie, że potrafię to zagrać. Zawsze próbuję do Metalliki przemycić jakieś jazzowe harmonie i akordy.

Zapytany czy reszta Metalliki blokuje jego pomysły, Kirk odpowiada:

Cały czas. „To brzmi zbyt bluesowo”. A ja na to: „Do cholery, to tylko slide. Ale jak chcecie, brzmieniowa policjo”.

Niedawno w wywiadzie dla „Cosmo Music” Kirk Hammett przyznał, że ma mnóstwo pomysłów na nowy album Metalliki:

Mam mnóstwo materiału przeznaczonego na nową płytę zespołu. Na poprzedniej płycie nie było żadnych moich utworów, bo zgubiłem telefon, na którym miałem ponad 500 pomysłów. Dlatego teraz postanowiłem stworzyć dwa razy więcej, żeby sobie to zrekompensować. Mam więc teraz mnóstwo materiału, który kopie tyłki. Nie mogę się doczekać, kiedy pokażę go chłopakom, kiedy go nagramy i wydamy na płycie.

Czy gitarzyście uda się przemycić je na płytę?

Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ola [79.191.***.***] dodano: 01.11.2019, 19:41 #1
Nie. Nie uda, bo on nigdy nie miał i nie ma żadnych wartościowych pomysłów jako kompozytor.
Pokaż odpowiedzi (5)
Rob [31.0.***.***] dodano: 01.11.2019, 20:16 #7
Dokladnie .
Nik [188.33.***.***] dodano: 01.11.2019, 21:37 #8
Jesli jest taki plodny to czemu nie nagral plyty solo?

Praktycznie kazdy duzy zespol mial jakis odlam, poboczna dzialalnisc ktoregos (albo wszystkich) czlonkow. A Mettalika nie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Grzegorz [87.207.***.***] dodano: 01.11.2019, 21:47 #10
Nie miał? A kto "wymyślił" główny riff do Enter Sandman?
Pokaż odpowiedzi (2)
Wahwahc [188.146.***.***] dodano: 01.11.2019, 22:12 #13
Czegoś tu nie rozumiem, Jaymz jest giatrzystą rytmicznym i pisze Kirkowi solówki.???
Gelo [178.235.***.***] dodano: 02.11.2019, 09:12 #14
To jest właśnie problem gdy ktoś nie potrafi stanąć w prawdzie i zrozumieć że jest świetnym skrzypkiem,bębniarzem gitarmanem ale nie kompozytorem ,wokalistą itd.To kwestia samoświadomości i niestety często zazdrości. Znam ten temat bardzo dobrze Uśmiech
Moon [188.147.***.***] dodano: 02.11.2019, 10:29 #15
Dlatego powinien nagrać solową płytę! Mam nadzieję, że kiedyś to zrobi!
MetFanSince'08 [83.9.***.***] dodano: 02.11.2019, 10:49 #16
Czytam komentarze i widzę olbrzymią niewiedzę wśród piszących komentarze.
Pisanie solówek nie wlicza się do komponowania utworów.
(A na nowym, albumie to Lars prowadził Kikra przez sposoby brzmień solówek)
Kirk napisał wiele świetnych Riffów Ale to było dawno temu teraz można powiedzieć, że jest wypalony.

Członkowie Mety nie nagrywają solowych płyt, bo takie mają zasady wszystko co tworzą, oddają zespołowi, żeby nie marnować dobrych pomysłów. (Główny powód dlaczego Jason odszedł, nie pozwolili mu grać osobnego projektu.)
Rolf [5.173.***.***] dodano: 02.11.2019, 11:02 #17
Eech , ilu znafcuf... Podajcie jeno Wasze roczniki a pozniej kometujcie...
Marcia1246 [188.146.***.***] dodano: 02.11.2019, 11:25 #18
Niech nagra solową płytę jsk Kiko Loureiro z megadeth i pokaże ba co go stać
Nowy [83.8.***.***] dodano: 02.11.2019, 12:02 #19
Przede wszystkim "tworzenie" rockowych czy metalowych utworów nie ma nic wspólnego z komponowaniem bo komponuje się pisząc nuty (czego większość z rockowych wykonawców nie umie) a nie brzdąkając coś w studiu w nadziei, że coś z tego wyjdzie.
Tom [37.47.***.***] dodano: 03.11.2019, 09:10 #20
Przecież ten artykuł to ściema. Pismaki napiszą byle bzdurę aby tylko się dobrze czytało, zwłaszcza jeśli chodzi o jakąś gwiazdę. To jest wyssane z palca.
Diz [89.71.***.***] dodano: 04.11.2019, 11:41 #21
Nie cierpię Metalliki, ale Lars Ulrich wie co dobre dla jego zespołu. On słyszał Kirka grającego "blues", pozwolił mu nawet poszaleć na Load (Ain't My Bitch) i uznał słusznie, że facet się do tego nie nadaje. Podobnie jak on sam do takiego grania się nie nadaje. Lars zna ograniczenia Metalliki i bardzo dobrze, bo dzięki nim mogą sobie pozostać Bon Jovi heavy metalu i zbijać na tym kasę. Kirk to jeden z najgorszych gitarzystów którzy cokolwiek osiągnęli.
Pokaż odpowiedzi (2)
kintar [93.179.***.***] dodano: 04.11.2019, 12:23 #24
Kirk wiele skomponował z dobrze znanych riffów zespołu. Nie podpisują konkretnych riffów bo przecież to nie 4 solo osoby tylko zespół. Ale gdzieś było udostępnione kto co napisał. I zdziwili by się Ci co piszą tu, że Kirk jest słabym kompozytorem. Oczywiście James i Lars mają swoją wizję jak powinien brzmieć zespół więc "trzymają się tego". Mnie osobiście kupuje to w 100% dosłownie
Pokaż odpowiedzi (1)
Matt [176.221.***.***] dodano: 04.11.2019, 15:30 #26
Kiedyś pisał bardzo fajne rzeczy. Prócz wspomnianego Sandmana, spod jego ręki wyszły jeszcze (o ile dobrze pamiętam) King Nothing. Idąc tą drogą założyłem, że wszystkie "sandmanowe" numery są jego, czyli King Norhing, Ain`t My Bitch, 2x4, Wasting My Hate, Carpe Diem Baby, Bad Seed... Nie wiem czy moja dedukcja jest prawidłowa, ale ja w ten sposób zawsze główkowałem.
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 05.11.2019, 15:31 #27
Przy takich kontach bankowych mogliby trochę poeksperymentować a nie taka rąbanka wrzaskliwa (vide ostatnia płyta), po prostu męcząca bardziej niż black metal cha cha