terazmuzyka.pl
Pitbulek 935V  
mg | 14 lutego 2019
2

Keith Richards (The Rolling Stones): Rzucenie kokainy jest prostsze, niż nikotyny

Jakiś czas temu Keith Richards ogłosił, że na dobre kończy z używkami. Okazuje się jednak, że niektóre rzucić mu znacznie łatwiej, niż inne.

Pod koniec ubiegłego roku świat obiegła niespodziewana wiadomość – Keith Richards zrezygnował z alkoholu. No, ograniczył go do minimum, ponieważ sam przyznał, że okazjonalnie sięga po lampkę wina:

To już około roku – powiedział artysta magazynowi „Rolling Stone”. – Wyciągnąłem wtyczkę, bo miałem dość. To był najwyższy czas. Podobnie jak z innymi tego typu rzeczami. Szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy. Poza tą, że przestałem pić. Po prostu nie czułem się z tym dobrze i dałem sobie spokój. Nie chcę już do tego wracać.

Muzyk zdradził wówczas, że przestał przyjmować również „mocniejsze” od alkoholu używki i jak się okazuje, odstawienie ich nie stanowiło dla niego problemu. W przeciwieństwie do papierosów...

Próbowałem rzucić palenie, jak na razie bez powodzenia. Lou Reed twierdził, że trudniej zrezygnować z nikotyny, niż heroiny. Potwierdzam, to prawda...

- powiedział Richards w wywiadzie dla „Mojo”.

Gdy gitarzysta rzucił picie, sprawę skomentował również jego kolega z The Rolling StonesRonnie Wood:

To już po prostu nie działało. Keith, którego znaliśmy i kochaliśmy miał w pewnej chwili odcinający punkt, wypijał „jeszcze jednego”, przekraczał szczyt i stawał się nieprzyjemny. W tym problem, że ten punkt z wiekiem pojawiał się coraz wcześniej i wcześniej, a on zaczął zdawać sobie z tego sprawę.

Wspomniany Wood również jakiś czas temu zrezygnował z alkoholu oraz papierosów i uważa, że to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu. Czuje się znacznie lepiej, a podczas koncertów jest bardziej skoncentrowany. Powodem do zmiany trybu życia był nowotwór płuc, który wykryto u muzyka w 2017 roku. Został zdiagnozowany we wczesnym stadium i usunięty, a Wood szybko wrócił do swoich obowiązków.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
dinozaurland [83.22.***.***] dodano: 14.02.2019, 09:35 #1
a zejście ze sceny jest łatwiejsze niż rzucenie kokainy oraz nikotyny !!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Pitbulek 715V  
0

Rob Zombie zaatakował kobietę na koncercie [WIDEO]

rf | fot. Eric Thirteen | 16 sierpnia 2019
Pitbulek 2911V  
24

Heavy metal służy zdrowiu. Tak wykazało badanie

rf | fot. Luka Knežević - Strika, EXIT Photo Team | 8 sierpnia 2019
Pitbulek 622V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group