terazmuzyka.pl
Newsy 196V  
mg | fot. Piotr Porębski | 14 czerwca 2018
0

Kayah i KęKę „Supermenką 2018” otwierają nowy muzyczny projekt [WIDEO]

„Supermenka”, jeden z najbardziej znanych utworów lat 90., doczekał się zupełnie nowej wersji, którą przygotowała oczywiście Kayah, a wsparł ją raper KęKę. 

Dzisiaj premierę ma teledysk do utworu „Supermenka 2018” w wykonaniu Kayah i KęKę. Nie doszłoby do tego niecodziennego muzycznego spotkania gdyby nie projekt T-Mobile Electronic Beats POWROTY, który zapoczątkował tę współpracę.

Dawid Podsiadło ogłosił trasę koncertową

Odświeżona wersja „Supermenki” to dopiero pierwszy etap. Twórcy projektu zapowiadają, że w jego ramach pojawi się przynajmniej kilka znanych singli w zupełnie nowych odsłonach. Poniżej można zapoznać się z dziełem przygotowanym przez Kayah i KęKę:

Kayah o projekcie: 

T-Mobile Electronic Beats POWROTY to projekt, który od razu przypadł mi do gustu. Uwielbiam kiedy utwory dostają nowe aranże, nowe brzmienia i nowe życie. Wiecie doskonale, że kocham muzyczne eksperymenty. Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego rapera. Kiedy zapoznałam się z twórczością KęKę, jego historią, metamorfozą, rozwojem i przede wszystkim utworami, z których płynie mądrość, trafność spostrzeżeń, ale też wielki dystans do siebie i świata, wiedziałam że to musi być on. Ogromnie ucieszyłam się kiedy przyjął moje zaproszenie do projektu i wybrał Supermenkę. A kiedy już go poznałam w studiu, wiedziałam, że zrobimy wspólnie wyjątkową rzecz. Myślę, że intuicja mnie nie zawiodła.

„Supermenka” to jeden z licznych wielkich przebojów Kayah. Nagranie to liczy sobie już ponad 20 lat. Oryginalnie ukazało się bowiem w 1997 roku na bestsellerowym albumie artystki „Zebra”.

Kayah była autorką tekstu i muzyki do utworu, a także producentką nagrania. W „Supermence” wykorzystano fragmenty niezapomnianego szlagieru Stevie’ego Wondera „I Just Called To Say I Love You”. W klipie do utworu wystąpił sam Ice-T, legenda amerykańskiego gangsta rapu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 371V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 150V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1208V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1344V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group