terazmuzyka.pl
Newsy 705V  
rf | 17 maja 2018
0

Kanadyjski zespół prosi o pomoc, bo został okradziony... dwukrotnie

O wyjątkowym pechu może mówić kanadyjski zespól Preoccupations. W ciągu ostatniego tygodnia grupa została okradziona dwukrotnie i straciła cały sprzęt.

Zespół Preoccupations gra w Ameryce Północnej trasę koncertową, promującą album „New Material”. Trasa niestety zapisze się w historii grupy bardzo źle, gdyż muzycy padli dwukrotnie ofiarami złodziei i stracili cały swój dorobek.

Znamy support przed koncertem Lenny'ego Kravitza w Polsce

W zeszłą środę w Vancouver włamano się do przyczepy zespołu, z której skradziono niemal połowę sprzętu. Grupie udało się zebrać potrzebne rzeczy, by kontynuować trasę. Niestety w San Francisco nieszczęście uderzyło po raz kolejny i tym razem łupem złodziei padła cała ciężarówka, w której znajdował się nowo zakupiony i pożyczony sprzęt oraz sprzedawane na koncertach gadżety.

Członkowie zespołu zmuszeni byli na ostatnią chwilę pożyczać i kupować sprzęt, by móc dalej grać. Na tę chwilę los dalszej trasy jest niepewny, jednak Preoccupations uruchomili zbiórkę pieniędzy na portalu „Gofundme” i w ciągu jednego dnia zebrali ponad 50% sumy o wysokości 30 tysięcy dolarów. Jest więc szansa, że z pomocą fanów zespołowi uda się dalej grać koncerty, które zaplanowane są do lipca.

Zbiórka pieniędzy odbywa się pod tym adresem.

Preoccupations powstał w Kanadzie w 2012 roku, pierwotnie pod nazwą Viet Cong, pod którą to wydała w 2015 roku album „Viet Cong”. Po zmianie nazwy na Preoccupations zespół kontynuował działalność wydawniczą i koncertową. Jego najnowszy album ukazał się w marcu tego roku pod tytułem „New Material”. Styl zespołu określa się jako post punk.

Nową płytę promuje utwór „Disarray”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 389V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 154V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1212V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1347V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group