terazmuzyka.pl
Newsy 942V  
szy | 17 maja 2018
0

Jonathan Davis (Korn): Chciałbym stworzyć metalowy musical

Jonathan Davis, wokalista amerykańskiej formacji Korn, w niedawnym wywiadzie udzielonym magazynowi „Kerrang!” zdradził, że chciałby w niedalekiej przyszłości stworzyć własny musical. Oczywiście taki, w którym nie zabrakłoby metalowych dźwięków. 

Wokalista formacji Korn ostatnie miesiące poświęcił na nagrywanie solowego albumu (więcej informacji w dalszej części newsa), ale myśli także o innych projektach. Jonathan Davis marzy na przykład o stworzeniu... musicalu. 

W rozmowie z amerykańskim czasopismem „Kerrang!” przyznał:

Dawno temu rozmawiałam z Clivem Barkerem [angielski pisarz, reżyser i artysta - przyp. szy] o zrobieniu mrocznego, popieprzonego musicalu, ale wszyscy ludzie są zajęci i niestety do tego nie doszło. Jest to zdecydowanie na mojej liście rzeczy, które muszę zrobić. Chodzi o mroczny, metalowy musical, a nie jakieś bzdury.

Zanim jednak dojdzie do realizacji tych planów, Davis wyda solowy album. 25 maja nakładem Sumerian Records ukaże się krążek zatytułowany „Black Labirynth”. Całość zapowiada m.in. nie tak dawno udostępniona w sieci kompozycja „Basic Needs”, do której powstał oficjalny teledysk:

Co słychać w obozie Korna?

Jonathan Davis w jednym z niedawnych wywiadów przyznał, że rozpoczął się właśnie etap tworzenia nowych utworów z myślą o kolejnym studyjnym albumie Korna. Długo on nie potrwał (trasa koncertowa wokalisty), ale taka informacja daje nadzieję, że - być może - już w tym roku całość zostanie nagrana.  

Z kolei gitarzysta grupy Brian „Head” Welch stwierdził:

Rozmawialiśmy już o nowej płycie – wydaje mi się, że to będzie coś w rodzaju połączenia dwóch ostatnich płyt. Będziemy oczywiście próbować nowych rzeczy, ale na pewno skupimy się ponownie na gitarach.

Tymczasem jednak formacja ogłosiła, że z okazji 20-lecia ukazania się ich najsłynniejszego albumu „Follow The Leader” we wrześniu zagra trzy specjalne koncerty w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Podczas tych występów fani - rzecz jasna - usłyszą na żywo album w całości.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 386V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 152V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1210V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1346V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group