terazmuzyka.pl
Newsy 553V  
rf | 13 lutego 2019
0

Joe Hardy (współpracownik ZZ Top) nie żyje

Po krótkiej chorobie zmarł Joe Hardy – producent, kompozytor i instrumentalista, znany z wieloletniej współpracy z ZZ Top.

Joe Hardy na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami, między innymi z Alice Cooperem i Ry Cooderem, jednak najlepiej znany jest ze współpracy z ZZ Top.

Joe Hardy nawiązał współpracę z ZZ Top w pierwszej połowie lat 80., czyli w okresie, gdy ten bluesowy zespół przekształcił się w jedną z największych gwiazd amerykańskiego rocka za sprawą takich albumów, jak „Eliminator” i „Afterburner”. Joe Hardy pełnił funkcję inżyniera dźwięku, producenta, ale w późniejszych czasach także instrumentalisty i współkompozytora. Jest współautorem między innymi piosenki „What's Up with That”, pochodzącej z albumu „Rhythmeen”.

Współpracował też na solowych płytach Billy’ego Gibbonsa, „Perfectamundo” z 2015 roku oraz „The Big Bad Blues” z 2018, gdzie pełnił rolę między innymi współkompozytora, gitarzysty, klawiszowca oraz dodatkowego wokalisty.

Zespół ZZ Top tak go wspomina:

Nasz przyjaciel, Joe Hardy, odegrał ogromną rolę w naszych życiach. Był prawdziwym innowatorem tam, gdzie wielu z nas stosowało podręcznikowe metody. On wyrzucił „podręcznik” i napisał własny. W rezultacie jego rękę słychać niemal na wszystkich płytach, przy których pracował. Poznaliśmy go w Memphis ponad cztery dekady temu i natychmiast wywiązała się więź, o którą dbaliśmy aż do jego odejścia. Będzie nam go brakowało w bardzo namacalny sposób, ale zawsze będziemy mogli go posłuchać.

Joe Hardy miał 66 lat.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 352V  
Newsy 280V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group