terazmuzyka.pl
Newsy 5485V  
rf | 9 grudnia 2019
32

Jimmy Page wskazuje najtrudniejszą solówkę Led Zeppelin

Gitarzysta Led Zeppelin opowiedział nam o swojej najtrudniejszej solówce, jaką zagrał.

Jimmy Page opowiedział o najtrudniejszej solówce, jaką przyszło mu w życiu zagrać. Znalazła się ona w utworze Led Zeppelin Since I’ve Been Loving You”, który trafił na płytę „Led Zeppelin III”.

Dlaczego „In Through The Out Door” ma sześć okładek?

W wywiadzie dla Wiesława Weissa, Jimmy Page powiedział:

„Since I’ve Been Loving You” to utwór niezwykle dramatyczny. Ale każde moje solo to wielki wysiłek. Wiesz, ja nagrywam solówki na samym końcu, gdy cała reszta jest już na taśmie (...) i mam nadzieję, że te moje sola wzbogacają utwory. I że ludzie nie odbierają ich jako dodatkowej porcji hałasu. „Since I’ve Been Loving You” nie jest co prawda dwunastotaktowym bluesem, ale ma w sobie wiele z bluesa. A w okresie, w którym powstał, wielu gitarzystów skłaniało się ku bluesowi i niełatwo było zagrać solo, które przewyższałoby sola grane przez innych. A jak sądzę o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?

Wywiad, który został przeprowadzony w 1998 roku na potrzeby „Tylko Rocka” znalazł się w Wydaniu Specjalnym poświęconym Led Zeppelin, które jest aktualnie w sprzedaży.

Ale to nie wszystko. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  •     Historie wszystkich albumów zespołu
  •     Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  •     Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  •     Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  •     I wiele, wiele więcej!

 

Komentarze (32)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Maks [5.173.***.***] dodano: 10.12.2019, 00:58 #1
Wszystkie jego solówki są średniej klasy, nawet nie zbliża się do Hendrix a i Blackmora
Pokaż odpowiedzi (6)
Kelvin [195.211.***.***] dodano: 10.12.2019, 07:11 #8
A ja uważam, że "Hot dog"!
Trzeba było się na country przestawić!
Pokaż odpowiedzi (2)
Track [37.47.***.***] dodano: 10.12.2019, 07:43 #11
To co robił LED Zeppelin i członkowie zespołu to najwyższa jakość
Jerzy [5.173.***.***] dodano: 10.12.2019, 09:52 #12
Dla niego każda była trudna bo biedaczek grać nie potrafił!!!!! Większość ich najsłynniejszych utworów to przeróbki innych wykonawców, o czym oczywiście pan Page nie raczył informować. W studiu to jeszcze sobie radził, ale koncerty to tragedia. No i jeszcze ten pseudo wokalista Plant, który zarzynał od Janus Joplin.Ot i cała prawda o tych niby gigantach rocka. W jednym byli niewątpliwie pierwsi. Jak z przeciętnego zespołu świetny Manager Grant potrafił zrobić gwiazdę
Pokaż odpowiedzi (11)
Maciek [31.0.***.***] dodano: 10.12.2019, 10:10 #24
Page to arcymistrz
Pokaż odpowiedzi (1)
Git [83.31.***.***] dodano: 10.12.2019, 10:58 #26
Boze czego tu sie mozna dowiedziec, ze led zeppelin to slaby zespol a hendrix i blackmoore to przecietniacy :D ludzie zejdzcie na ziemie wszyscy trzej gitarzysci byli genialni kazdy woli innego bo kazdy ma inne gusta ale nie mozna podwazyc ich wkladu w muzyke rockowa. Oczywiscie ze Page zrzynal, to samo robil Blackmoore a co Clapton to nie zrzynal od murzynow? Tak czy siak zostawili kawal dobrej muzyki czy sie to wam podoba czy nie. Nie pozdrawiam znafcuf...
Rudy Rydz [5.173.***.***] dodano: 10.12.2019, 14:23 #27
Krytykując podaj przykłady wykonawców, ktorych sam doceniasz, muzykę, której sluchasz, gdyż to wówczas stworzymy blok dyskusyjny. Inaczej tworzy sie zwykłe trollowanie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Tłuszczowy potwór [217.96.***.***] dodano: 11.12.2019, 20:33 #29
no ale Led Zeppelin to słaby zespół.
Jerzy [5.173.***.***] dodano: 12.12.2019, 12:46 #30
Do wszystkich krytyków mojego wpisu.Muzyki rockowej słucham od 1976 roku czyli już 43 lata.Przesluchalem setki płyt i tych znanych i nie znanych.Mam prawo do swojej opinii na temat LED Zeppelin, znam ich całą dyskografie i wideografie na pamięć
Pokaż odpowiedzi (1)
Kokok [83.28.***.***] dodano: 08.01.2020, 20:32 #32
Led ZEPPELIN TO absolutny top. Niektóre momenty ich twórczości to magia. Żaden zespół rockowy nie wzniósł się na taki poziom.