terazmuzyka.pl
Newsy 2437V  
mg | fot. nh2010.pl | 28 lipca 2018
0

Iron Maiden pokopali piłkę na krakowskim stadionie

Miłość Steve’a Harrisa do futbolu jest znana od lat. Nie jest też zaskoczeniem, że pomiędzy kolejnymi koncertami legendarny basista lubi pokopać futbolówkę. Podobnie było dziś w Krakowie!

Pomiędzy koncertami, które zaplanowano na 27 i 28 lipca w Krakowie, członkowie i współpracownicy Iron Maiden – ze Steve’em Harrisem na czele – postanowili nieco odpocząć i wybrać się na stadion krakowskiego Hutnika, żeby pograć w piłkę. Dowodzony przez legendarnego basistę zespół wygrał spotkanie z przedstawicielami jednej z krakowskich firm.

Iron Maiden w Polsce: Metalowy spektakl w Krakowie [RELACJA]

Muzyk spotkał się ponadto z działaczami Hutnika Kraków, a także otrzymał koszulkę klubu i zestaw gadżetów. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znaleźć można na Facebooku wspomnianego klubu:

Piłkarskie mecze podczas tras koncertowych to już tradycja zespołu Iron Maiden. Zwykle za wszystkimi tego typu inicjatywami stoi właśnie Steve Harris, ogromy fan piłki nożnej – jest nie tylko wytrawnym kibicem, ale również, mimo 62 lat na karku, miłośnikiem kopania futbolówki.


Wczoraj odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w Polsce koncertów Iron Maiden. Nasz człowiek, Szymon Bijak, tak napisał w swojej opublikowanej dziś relacji:

Naprawdę ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Forma zespołu? Prawdziwy top. Zwłaszcza trzeba pochwalić szalejącego przez cały występ Bruce’a Dickinsona, który skakał, biegał, zachęcał publiczność do zabawy (oczywiście kilkukrotnie padło słynne „Scream for me…”), ale – co najważniejsze – oczarował fanów śpiewem. Steve Harris „strzelał” do pierwszych rzędów i również chętnie przemierzał kilometry. Janick Gers, jak zwykle, pokazywał swoje zdolności, że tak stwierdzę, „gimnastyczne”. Adrian Smith i Dave Murray stali może trochę z boku, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Na plus zaskoczył mnie Nicko McBrain. Uderzał z taką mocą… Ciężko uwierzyć, że powoli dobija do siedemdziesiątki.

Całość do przeczytania na naszej stronie. Kolejny koncert już dziś.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 541V  
3

Tommy Lee ocenia występ Post Malone z utworami Nirvany

rf | fot. The Come Up Show | 11 sierpnia 2020
Newsy 874V  
6

Tool rozważa nagranie płyty EP

rf | 11 sierpnia 2020
Newsy 954V  
1

Mike Portnoy wskazuje ulubiony zespół ostatniej dekady

rf | fot. Andreas Lawen, Fotandi | 10 sierpnia 2020
Newsy 1873V  
13

Sharon Osbourne wyjawia, do kogo należy Black Sabbath

rf | fot. Warner Bros. Records | 8 sierpnia 2020
Newsy 260V  
3

Rasta (Decapitated) debiutuje z zespołem Lucy Burns [WIDEO]

rf | fot. Maciej Pieloch | 7 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group