terazmuzyka.pl
Newsy 506V  
mg | 12 lipca 2018
0

Ian Gillan & The Javelins zapowiadają debiutancki album

Ian Gillan i jego przyjaciele z The Javelins postanowili oddać hołd takim artystom jak Chuck Berry, Jerry Lee Levis, The Drifters, Ray Charles, Budy Holly czy Bo Diddley.

The Javelins to zespół, który powstał na początku lat 60. – tych i inspirował się popem, soulem, jazzem i bluesem. Muzycy grali utwory swoich bohaterów, dodając do nich swój styl, jeździli od miasta do miasta a publiczność rosła. The Javelins z każdym dniem zyskiwali coraz większą lokalną sławę i to w tym zespole Ian Gillan odkrył samego siebie i przede wszystkim „znalazł” swój głos. Kilka lat przed tym, gdy został wokalistą jednego z największych zespołów w historii rocka – Deep Purple.

Te współczesne nagrania The Javelins to obraz naszych setlist mniej więcej z 1963 roku, gdy miałem 18 lat. Teraz, kilka lat później, miałem przywilej i przyjemność  pograć ze starymi kumplami tworzącymi ten zespół:  Gordonem Fairminerem (gitara), Tony Taconem (gitara), Tony Whitfieldem (bas) i Keithem Roachem (perkusja). Wyszła z tego cała płyta

- opowiada Ian Gillan.

Gościnnie na krążku pojawia się także Don Airey, klawiszowiec Deep Purple.

Relacja: Deep Purple w Krakowie: Pożegnanie mistrzów?

Album Ian Gillan And the Javelins to hołd dla takich artystów jak Chuck Berry, Jerry Lee Levis, The Drifters, Ray Charles, Budy Holly czy Bo Diddley. Płyta została nagrana w ciągu czterech dni w studio w Hamburgu, gdzie instrumenty, mikrofony, kartki z tekstami i wspomnienia były jedynymi narzędziami użytymi w nagraniach.

Płytę zwiastuje utwór „Do You Love Me”, którego można posłuchać tutaj:

Płyta, którą Gillan opisuje jako „kolekcję chwytliwych rytmów i znakomitych melodii”, ukaże się 31 sierpnia i będzie dostępna jako CD, LP oraz w wersji elektronicznej.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1312V  
0

Nocny Kochanek ujawnia szczegóły nowej płyty

rf | fot. Albert Gula | 16 listopada 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group