terazmuzyka.pl
Newsy 371V  
BARTEK KOZICZYŃSKI | 23 kwietnia 2006
0

Guns N’ Roses

coraz bliżej

Fani Guns N’ Roses powinni mieć powody do radości. Nie dość, że konkretyzują się plany wydania płyty Chinese Democracy (ludzie usłyszą w tym roku muzykę - zapewnia Axl Rose), to w ramach letniej trasy koncertowej zapowiedziano koncert grupy w Polsce. Zespół ma wystąpić 15 czerwca na warszawskim stadionie Legii. Wielka Brytania i Europa były dla mnie zawsze wyjątkowe - napisał lider w oświadczeniu. Po ostatnich wspaniałych występach, jakie tam zagraliśmy, jesteśmy podekscytowani i z niecierpliwością oczekujemy ponownego zagrania przed tak znakomitą publicznością. Rose znany jest z chimeryczności, ale polski organizator twierdzi, że współpraca z jego przedstawicielami układa się bez problemów. Znając historię grupy może wydawać się, że ryzyko jest większe - mówi Marta Wnuczyńska z firmy Odyssey. Ale nawet w przypadku „normalnego” zespołu może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, typu skręcenie kostki... Mamy w każdym razie pozapinane kontrakty, praca z ich agentem nie różni się od pracy w przypadku jakiegokolwiek innego zespołu.

Dokładnej daty wydania nowego albumu Guns N’ Roses (według niektórych doniesień trzypłytowego) brak. Ale zaczęło się coś dziać. Na początku roku przedostało się do sieci - niekoniecznie bez wiedzy zespołu - kilka kawałków. Z dawnymi, rock’n’rollowymi Gunsami nie mają poza głosem Axla nic wspólnego. W Better słychać przeciętnie poprockowy podkład, na poziomie jakiegoś Weezer. I.R.S. jest półballadą ze sztucznymi brzmieniami. A There Was A Time to próba zbudowania czegoś monumentalnego - ze smykami i fortepianem. Bez Slasha jednak drugi November Rain najwidoczniej nie wychodzi.

W chwili obecnej skład Gunsów wygląda więc prawdopodobnie następująco: Axl Rose - śpiew, Tommy Stinson - bas, Richard Fortus, Robin Finck - gitary, Dizzy Reed, Chris Pitman - klawisze, Brian Mantia - perkusja.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 165V  
0

Lunatic Soul zaprezentował singel promujący nowy album [AUDIO]

rf | fot. Tomasz Pulsakowski | 24 września 2020
Newsy 245V  
1

Minister zdrowia skrytykował Vana Morrisona

rf | fot. Art Siegel | 24 września 2020
Newsy 127V  
Newsy 381V  
2

Ace Frehley mówi, czy jego powrót do Kiss jest możliwy

rf | fot. Aca2001 | 24 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group