terazmuzyka.pl
Newsy 683V  
szy | 14 czerwca 2018
0

Guns N' Roses zarobili najwięcej w historii festiwalu Download?

Guns N' Roses w ubiegłym tygodniu zagrali na legendarnym brytyjskim festiwalu odbywającym się co roku w Donnington. Według informacji angielskiej prasy muzycy mieli zainkasować za jeden wieczór rekordową sumę pieniędzy!

Tegoroczna europejska część trasy koncertowej pod szyldem Not In This Lifetime, która również w tym roku dotrze do naszego kraju, rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie. Kilka dni temu, dokładnie w sobotę, 9 czerwca, muzycy Guns N' Roses zagrali z kolei na słynnym Download Festival w Donnington, w roli - rzecz jasna - headlinera. 

Black Stone Cherry za kilka dni w Polsce

Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Mirror” grupa, za trzy godzinny koncert, miała zainkasować aż 5 milionów funtów, czyli ok. 24 milionów złotych. Anonimowy informator przekazał taką informację wspomnianej wyżej gazecie.

Andy Copping [czyli organizator - przyp. szy] zapłacił Gunsom 5 mln funtów i była to najwyższa gaża w historii tego festiwalu.

Ponadto zespół miał do dyspozycji swój własny backstage oraz helikopter, którym muzycy - zaraz po koncercie - odlecieli z terenu festiwalu, który odbywa się w Donington Park w Leicestershire.

Grupa Guns N' Roses, podczas tegorocznych koncertów, gra 28 kompozycji, wśród m.in. „Slither” z repertuaru supergrupy Velvet Revolver, w której grali Duff McKagan oraz Slash, czy „Shadow Of Your Love”, który powstał jeszcze w czasach Hollywood Rose i był wykonywany przez zespół we wczesnych latach działalności.

Przypomnijmy: 9 lipca muzycy zagrają po raz kolejny w Polsce, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego legendarnego obiektu. Organizator koncertu w naszym kraju poinformował także, że przed Slashem i spółką zaprezentują się: Volbeat oraz Tyler Bryant & The Shakedown.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 379V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 152V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1210V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1346V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group