terazmuzyka.pl
Newsy 2002V  
redakcja | 1 grudnia 2011
9

Guns N Roses w Polsce?

Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu do Rybnika przyjedzie legendarna formacja Guns N Roses. To po Red Hot Chili Peppers kolejna mega gwiazda, która odwiedzi nasz kraj w przyszłym roku.

Najprawdopodobniej 30 czerwca 2012 roku na Stadionie Miejskim w Rybniku wystąpi legendarna grupa Guns N’ Roses. Informacja została potwierdzona przez rybnicki magistrat. W końcu – mówi Lucyna Tyl -  po konsultacji z mieszkańcami, internautami i dziennikarzami zdecydowaliśmy się na Guns N’ Roses.

Wspomniana data koncertu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale jest najbardziej prawdopodobna, ponieważ tego dnia nie ma żadnego meczu na Euro 2012. A to niezwykle ważne w kontekście zainteresowania większej ilości fanów.

Bilety będzie można kupować już przed świętami. - Zależy nam na czasie. Chodzi o to, żeby bilety pojawiły się w sprzedaży jeszcze przed Bożym Narodzeniem – dodała Tyl.

Guns N’ Roses jest jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. Istnieje od 1985 roku. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat, a obecnie największą gwiazdą jest wokalista Axl Rose. Od 1996 roku w zespole nie gra słynny gitarzysta Slash. Największe hity to: "Knocking On Heaven's Door", "November Rain", "Don't cry" czy "Sweet Child O' Mine".

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablo69 dodano: 01.12.2011, 17:56 #1
Guns N’ Roses jest jednym z najbardziej przereklamowanych zespołów rockowych na świecie.

Mieli dużo szczęścia, bo pojawili się w odpowiednim momencie. Gdy na rynku muzycznym dominowała tandeta, brakowało mocniejszej muzyki. Jeszcze przed eksplozją grunge'u.

Tak naprawdę jest to zespół o bardzo biednej - jak na taki staż - dyskografii. Na ich albumach przeważają utwory słabe, choć mają też kilka bardzo udanych, w których zachwycają solówki Slasha, jednak drażni głos Axla.
bbfan dodano: 01.12.2011, 21:07 #2
Dzieciaku 21letni dawno takich bzdur nie czytałem. Drażni głos Axla ? Buaaahahhaha Dominują słabe utwory ? Co za bzdury! Appetite jest jedną z najlepszych płyt hardrockowych na świecie, a to zdanie wielu osób i świadzczy o tym także wielomilionowa sprzedaż tego krążka, a na USE I i II jest co najmniej 16 bardzo dobrych kawałków, to mało ???
Ale cóż, jeśli się słucha na okrągło Ironów, Pink Floyd i Doorsów to Guns N' Roses może draźnić...
Pablo69 dodano: 01.12.2011, 21:35 #3
Odezwał się 25-letni staruch... To, że coś podoba się większości, jeszcze nie świadczy o tym, ze jest dobre. "Appetite for Destruction" nawet lubię, wiedziałbyś o tym, gdybyś dokładniej sprawdził mojego Lasta.
Pablo69 dodano: 04.12.2011, 11:15 #4
Jeszcze dodam kilka słów.

Nad "Chinese Democracy" Guns N' Roses męczyli się ponad 15 lat. Kiedy w końcu się ukazał, okazał się nijakim, nudnym albumem. Oryginalny skład też nie był zbyt płodny. Dwa albumy studyjne to bardzo mało, nawet jeśli jeden z nich podwójny, wypełniony po brzegi muzyką.

Tymczasem zespoły, które wymieniłeś... The Doors w ciągu niewiele ponad czterech lat istnienia wydał 6 albumów studyjnych, które odmieniły muzyczny świat. Pink Floyd w latach 70. co dwa lata wydawał płyty, które stawały się kamieniami milowymi w historii rocka. Iron Maiden? Przez całą karierę wydają albumy średnio co dwa lata, wywarli ogromny wpływ na ciężką muzykę.

A Gunsi? Stworzyli coś nowego? Nie. Doczekali się swoich naśladowców? Raczej nie.
Posłuchać można, ale wybitnym zespołem nie są.
bbfan dodano: 04.12.2011, 13:59 #5
Ja nie mówię o Chinese Democracy, ale o dwóch Use i Appetite, dla mnie to płyty bardzo dobre i ponadczasowe...
Michalek dodano: 07.12.2011, 11:32 #6
Najbardziej przereklamowany i chyba najbardziej kiczowaty zespół w historii muzyki, żadnej kapeli tak nie znoszę, jak właśnie ich.
Jula dodano: 24.12.2011, 13:57 #7
Gunsi nagrali wiele piosenek, które przejdą do historii i nucone będą przez kolejne pokolenia, przykro mi ale nic na to nie poradzisz.
Chinese Democracy faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale co się dziwić ,w końcu każdy zespół przeżywa swoje dobre i gorsze chwilę. Ważne jest to, że się nie poddają i dalej próbują tworzyć muzykę.
A co do tego czy stworzyli coś nowego i czy ktoś ich naśladuje? No cóż myślę, że Guns and Roses zarówno stare jak i nowe gra przede wszystkim to co kocha i mało ich obchodzą wypełnione jadem wypowiedzi ludzi, którzy bez granic zapatrzeni są w swój jakże wspaniały i jedyny gust muzyczny.
Pokój ludzie.
opatnysa dodano: 14.04.2012, 12:33 #8
dziwne...przecież ten Rudy wokalista powiedział kiedyś "Nigdy nie zagram dla Zydów i Polaków". I co? Jajco!
kaka123 [] dodano: 12.05.2012, 20:18 #9
opatnysa dla twojej wiadomości:
Axel Rose nigdy w życiu nie powiedział że nie zagra dla Żydów i Polaków, a po za tym miał babcię Polkę i ją uwielbiał i Polskę też kochał a to nieszczęsne słowo "Polishing jewels" oznacza że nie zagra prywatnie dla nadzianych gości, a źle przetłumaczyli a że dla Żydów i Polaków nie zagra Eminem!!!