terazmuzyka.pl
Pitbulek 2587V  
mg | 29 kwietnia 2019
0

Guns N' Roses. Duff McKagan ocenił umiejętności wokalne Axla Rose'a

Choć ogromne umiejętności wokalne Axla Rose’a nie podlegają wątpliwości, na ich temat postanowił wypowiedzieć się jego kolega z Guns N’ Roses, Duff McKagan

Na początku funkcjonowania Guns N’ Roses to właśnie wokal Axla Rose’a robił na fanach największe wrażenie. Ogromna skala i niesamowite umiejętności sprawiły, że był stawiany w szeregu z najlepszymi. W późniejszych latach zdarzały mu się gorsze występy, a jego ocena wśród fanów i krytyków nie była już tak pozytywna. W pewnym momencie pojawiły się nawet głosy, że wokal Rose’a znacząco podupadł.

Duff McKagan (Guns N' Roses) zapowiedział koncert w Polsce

Ostatnie występy z Guns N’ Roses i AC/DC potwierdziły jednak, że jego możliwości są ponadprzeciętne. Na temat umiejętności wokalnych Axla w wywiadzie „Mohr Stories” wypowiedział się jego kolega z zespołu, Duff McKagan:

Gdy pierwszy raz zobaczyłem jak śpiewa... Byłem tym punkowym dzieciakiem z Seattle, a widziałem go pod koniec 1984 roku. Był jak Henry Rollins – był tak samo intensywny, ale umiał śpiewać. Potrafił dzielić swój głos, śpiewać jednocześnie nisko i wysoko. Pewnie, urodził się z pewnym darem, ale dodatkowo wypruwał flaki podczas treningów. Chodził na lekcje śpiewu, robił rozgrzewki przed występami i specjalny odpoczynek po. Potrafił rozgrzewać się przez półtorej godziny, a później występować przez trzy, trzy i pół. Ale ten gość został prawdziwym mistrzem.

Obecnie zespół Guns N’ Roses ma przerwę od koncertowania, a jego muzycy skupili się na solowych projektach. Co jednak ciekawe, od pewnego czasu pojawiają się plotki o nowej płycie, a coraz więcej wskazuje na to, że muzycy wejdą razem do studia. W wywiadzie dla radia „Futuro” potwierdził je gitarzysta Slash:

Do sierpnia będę grał z The Conspirators, a potem wrócę do Guns N’ Roses, który ma zaplanowaną krótką trasę w październiku. Dużo się mówi o nowej płycie, ale jak dotąd jeszcze nic nie zrobiliśmy. Po trasie jednak skupimy się na niej. W zależności od tego, jak potoczą się sprawy z Guns N’ Roses, za jakiś czas powrócą też The Conspirators. Już zacząłem pisać kawałki na nową płytę The Conspirators.

Niedawno basista Duff McKagan w wywiadzie dla „The Rich Ellen Show” powiedział:

Czy mogę powiedzieć coś nowego na temat płyty? Nie. Ale powiem, że wszystko toczy się bardzo pozytywnie. Ludzie to interesuje, co doskonale rozumiem. Ale podoba mi się aura tajemniczości tego zespołu, dlatego dochowam tajemnicy. Ale sprawy układają się bardzo pozytywnie... wręcz znakomicie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Trunk Nation” Duff McKagan przyznał, że nowa płyta Guns N’ Roses może ukazać się już wkrótce.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 714V  
0

Brian Johnson (AC/DC) wspomina, jak ukradł płytę Boba Dylana

rf | fot. Weatherman90 | 17 czerwca 2020
Pitbulek 2076V  
2

Geezer Butler (Black Sabbath) wspomina najgorsze doświadczenie z narkotykami

rf | fot. Warner Bros. Records | 15 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group