terazmuzyka.pl
Newsy 478V  
mg | 13 września 2018
0

Gorillaz zaprezentowali teledysk do utworu „Tranz” [WIDEO]

Najsłynniejsza animowana formacja na świecie, czyli Gorillaz, ujawniła kolejny teledysk – powstał on na potrzeby singla „Tranz” pochodzącego z ostatniej płyty zespołu.

Wideo powstało dzięki współpracy jednego z założycieli Gorillaz, Jamiego Hewletta, z Nicosem Liveseyem. Dodatkowo wsparcia udzielili spece od animacji ze studia Blinkink oraz paryskiego studia Eddy.

Soundtrack gry „Fifa 19”: Gorillaz, Childish Gambino, Young Fathers...

Animacja w dużej mierze powstała w klasyczny, oldschoolowy sposób. Widać na niej wokalistę 2D , który szaleje na scenie wraz z kolegami, Noodlem, Russelem Hobbsem i Ace'em na basie, zastępującym czasowo aresztowanego Murdoca Niccalsa.

Zespół Gorillaz będzie bardzo aktywny jesienią. Ci, którym uda się dotrzeć 20 października do Los Angeles, mogą podziwiać wirtualną kapelę podczas festiwalu Demon Dayz Festival, odbywającego się pod kuratelą Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Na scenie pojawią się również De La Soul, Peven Everett, Jamie Principleand Del The Funky Homosapien, Erykah Badu, The Internet, D.R.A.M, Little Simz i wielu innych.

Nowa płyta Gorillaz

Szósty studyjny album Gorillaz, zatytułowany „The Now Now”, ukazał się pod koniec czerwca na rynku, natomiast w kwietniu ubiegłego roku grupa powróciła po długiej przerwie z płytą „Humanz”. Jeśli jednak ktoś myślał, że w przypadku kolejnego wydawnictwa będzie trzeba uzbroić się ponownie w cierpliwość, z błędu wyprowadził takie osoby sam Damon Albarn. Muzyk potwierdził, że tworzenie kolejnego albumu jest w toku.

Od razu jednak dodał, w jednym z najnowszych wywiadów, że „nie będzie myślał o jego nagrywaniu i wydaniu w tym roku”.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - Albarn skupia się na supergrupie The Good, The Bad & The Queen. W tym roku na rynku powinien ukazać się  drugi - długo oczekiwany - album tej formacji. Nad jego brzmieniem będzie czuwał Tony Visconti, najbardziej znany ze współpracy z Davidem Bowiem. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 120V  
2

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2527V  
Newsy 2828V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group