terazmuzyka.pl
Koncerty 288V  
mg | fot. Paolo Barretta | 18 marca 2019
0

Fink przyjedzie do Polski na dwa koncerty

Fink ogłosił właśnie szczegóły tegorocznej trasy koncertowej. Zespół przyjedzie do Polski na dwa koncerty, które odbędą się jesienią w Gdańsku i Warszawie.

Fink jesienią powraca do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium. Oprócz klasycznego repertuaru z wcześniejszych albumów, Brytyjczycy zaprezentują też nowe piosenki. Bilety na oba koncerty trafią do sprzedaży w czwartek 21 marca o godz. 10.

Grupa prowadzona przez jedną z najciekawszych osobowości muzycznej sceny – Fina Greenalla od lat ma nad Wisłą wiernych fanów. Brytyjczycy związani z wytwórnią Ninja Tune w swej muzyce łączą najróżniejsze inspiracje: od trip hopu przez tradycję soulu, bluesa i folku po alternatywnego rocka. Takie krążki jak „Perfect Darkness”, „Hard Believer” czy „Resurgam” w Polsce i na świecie okazały się bestsellerami.

Warto jednak pamiętać, że Fin poza autorskim projektem uznanie zdobył także jako autor piosenek dla innych artystów, takich jak John Legend, Banks czy Amy Winehouse.

Myślę, że w zespołach, które grają ze sobą długo, wytwarza się rodzaj telepatii i my z pewnością ją wykorzystujemy. Mamy też radykalnie inne gusta muzyczne, co paradoksalnie trzyma nas razem w zdrowy sposób. Obóz Finka oparty jest na lojalności – lubimy budować prawdziwy team, który funkcjonuje jak rodzina

- tłumaczy lider Fink.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 1662V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group