terazmuzyka.pl
Film / serial 976V  
rf | 19 maja 2019
0

Elton John ocenił film „Rocketman”

Elton John wyraził swoją opinię na temat filmu „Rocketman”, opowiadającego o jego drodze ku sławie. Co myśli o tym filmie?

Film „Rocketman” jest biografią Eltona Johna, skupiającą się na jego drodze ku sławie. Reżyserem „Rocketmana” jest Dexter Fletcher, który objął reżyserię „Bohemian Rhapsody” po tym, jak z planu zwolniony został Bryan Singer. Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John. W rolę Eltona wcielił się Taron Egerton.

Zobacz zwiastun filmu „Rocketman”

Film swoją premierę będzie miał 31 maja (w Polsce 7 czerwca), ale już odbyły się pokazy przedpremierowe, między innymi na festiwalu w Cannes, gdzie został nagrodzony owacją na stojąco.

A co o filmie twierdzi sam Elton John? W wywiadzie dla „Paramount Pictures” artysta powiedział:

Jeśli mam być szczery, to film mnie powalił. Byłem bardzo poruszony. Film wzruszył mnie do łez. Jestem z niego bardzo dumny.

Elton John wyruszył w pożegnalną trasę koncertową, która ma potrwać trzy lata i objąć ponad 300 koncertów na całym świecie. Trasa, pod szyldem Farewell Yellow Brick Road, zakończy się więc w 2021 roku i obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową, a także Australię i Oceanię. W ramach tej trasy artysta zagrał również w naszym kraju. 4 maja 2019 roku Elton John wystąpił w Tauron Arenie w Krakowie.

Elton John nazywa się Reginald Kenneth Dwight i rozpoczął karierę albumem „Empty Sky” w 1969 roku. Artysta w ciągu swojej kariery sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie. John zdobył m.in. sześć nagród Grammy, cztery Brit Awards czy Oscara. W 1994 roku został oficjalnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group