terazmuzyka.pl
Konkursy 444V  
rf | fot. Stodoła | 21 października 2019
3

Dżem w Stodole: wygraj podwójne zaproszenie na koncert [KONKURS]

6 i 7 grudnia w warszawskiej Stodole zagra legenda polskiego rocka, zespół Dżem. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na te koncerty.

Zespół Dżem regularnie odwiedza warszawską Stodołę, ale każdy jego koncert jest wyjątkowy. Tegoroczne koncerty będą wyjątkowe w szczególny sposób, gdyż zespół świętuje 40-lecie swojego istnienia. Wśród fanów, którzy będą świętować razem z zespołem możesz znaleźć się TY wraz z osobą towarzyszącą.

Wystarczy, że napiszesz w kilku zdaniach, który utwór Dżemu chciał(a)byś najchętniej usłyszeć na żywo i dlaczego. Odpowiedź wyślij pod adres redakcja@terazmuzyka.pl. Nie zapomnij podpisać się imieniem i nazwiskiem, a także nie zapomnij wskazać, zaproszenie, na który koncert (6 czy 7 grudnia) Cię interesuje.

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 25 października do godziny 23:59. Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

Zespół Dżem w tym roku świętował 40-lecie istnienia. Tak historię grupy podsumował w skrócie Jan Skaradziński:

Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Płn., a nawet Azji. Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica :). Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania – o wsparciu nie wspominając – centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków – narkotykowego i samochodowego. To wszystko tylko i aż w ciągu czterdziestu lat, bo w roku 2019 właśnie tyle upłynie, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś…

 

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 25.10.2019, 08:27 #1
Rysiek był ok; pamiętam ich koncert wspólny wiele, wiele lat temu: czad i magia (polski Jim. M.); a we Wrocławiu pałętał się tu i tam po akademikach między koncertami (są świadkowie naoczni i relacje) RIP
salcz dodano: 29.10.2019, 17:55 #2
Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.10.2019, 17:56
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group