terazmuzyka.pl
Koncerty 1509V  
mg | 16 sierpnia 2019
0

Dwa ostatnie koncerty Męskiego Grania zwieńczone występem Orkiestry Orkiestr [SKŁAD]

Przed nami dwa ostatnie koncerty zwieńczające jubileuszową 10. trasę Męskiego Grania. Wydarzenia uświetni wyjątkowa Orkiestra Orkiestr pod kierownictwem Andrzeja Smolika.

Kultowa już trasa Męskiego Grania od dziesięciu lat promuje najlepszą polską muzykę i słynie z międzypokoleniowych spotkań artystów. Orkiestra Męskiego Grania jest tego najlepszym przykładem, gdzie rok rocznie łączy niezwykle utalentowanych artystów, a single nagrane na potrzeby trasy podbijają listy przebojów. Specjalnie na dziesięciolecie trasy powołano do życia artystyczną supergrupę – Orkiestrę Orkiestr, która wystąpi dwukrotnie – 17 sierpnia w Warszawie oraz 24 sierpnia podczas finału w Żywcu.

Liderem tego niezwykłego projektu muzycznego został Andrzej Smolik, związany z projektem od początku jego istnienia. W zespole wystąpią wszyscy artyści znani z singli promujących trasę, wśród nich: Abradab, Brodka, Fisz, Kortez, Lech Janerka, Marek Dyjak, Igo, Maciej Maleńczuk, Mela Koteluk, Nosowska, Ørganek, O.S.T.R, Dawid Podsiadło, Piotr Rogucki, Spięty, Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski. Tych 17 wokalistów wykona w oryginalnych składach wszystkie dotychczasowe single promujące trasę, w tym m.in. tegoroczny hymn Męskiego Grania „Sobie i Wam”, przebojowe: „Początek”, „Elektryczny”, „Wataha” czy jedne z pierwszych: „Kobiety nam wybaczą” i „Ognia!”.

Dopiero w 2013 roku powstała Small Synth Orchestra i wszyscy zobaczyli, że można zbudować taki twór, który nie jest zespołem, ale autonomicznym bytem. Zagraliśmy wtedy jeden numer O.S.T.R-a, jeden Nosowskiej, singiel Męskiego Grania i cover. Znaleźliśmy klucz na to, żeby uwspólnić tę platformę. Dać kawałek każdego bez faworyzowania kogokolwiek

- mówi Andrzej Smolik.

Dodatkowo na scenie Męskiego Grania w Warszawie i Żywcu usłyszymy tegoroczną Orkiestrę Męskiego Grania w składzie Nosowska, Igo, Krzysztof Zalewski i Organek oraz kilkudziesięciu innych artystów ze swoim autorskimi repertuarami.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 371V  
0

Nocny Kochanek zapowiada pierwsze koncerty w tym sezonie [DATY]

mg | fot. Wacław Szacyło | 1 lipca 2020
Koncerty 682V  
0

Ørganek zapowiedział „mini trasę” po Polsce [DATY]

mg | fot. Oskar Szramka | 28 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group