terazmuzyka.pl
Film / serial 505V  
mg | 13 czerwca 2019
1

„Doktor Sen” – kontynuacja kultowego „Lśnienia” – na pierwszym zwiastunie [WIDEO]

„Doktor Sen” to kontynuacja przygód głównych bohaterów „Lśnienia”, która doczeka się filmowej adaptacji. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji!

Lśnienie” („The Shining”) to jedna z najsłynniejszych powieści mistrza grozy, Stephena Kinga, która w 1980 roku doczekała się słynnej filmowej adaptacji w reżyserii Stanleya Kubricka Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Mimo że początkowo film spotkał się z chłodnym przyjęciem i zdobył dwie nominacje do Złotych Malin za najgorszą reżyserię i najgorszą rolę żeńską, szybko okrzyknięty został jednym z klasycznych dokonań kina grozy. Czy jego sequel ma szansę na podobny sukces?

Stephen King wrócił do bohaterów „Lśnienia” w wydanej w 2013 roku powieści „Doktor Sen” („Doctor Sleep”), w której śledzimy losy, teraz już dorosłego, Danny’ego Torrance’a, obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami mężczyzny.

Studio Warner Bros. ogłosiło na początku ubiegłego roku, że ruszyły prace nad filmową adaptacją powieści. Jej reżyserem jest Mike Flanagan, znany z horrorów „Oculus”, „Ouija: Origin of Evil” i, także opartego na prozie Kinga, Gerald's Game”, a produkcją zajmą się Trevor Macy i Jon Berg. W rolach głównych zobaczymy Ewana McGregoraRebeccę Ferguson i Jacoba Tremblaya.

Doktor Sen” będzie miał swoją premierę jesienią, a już dziś w sieci pojawił się zwiastun produkcji:

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 13.06.2019, 21:02 #1
Rewelacyjna książka, może nie dorównuje legendarnemu Lśnieniu, ale jest godną kontynuacją. Poza tym King jest teraz dojrzalszym pisarzem, bardziej merytorycznym i wnikliwym. Niecierpliwie czekam na film
Zobacz także
0

Naya Rivera nie żyje. Znaleziono ciało aktorki

rf | fot. Gage Skidmore | 14 lipca 2020
0

Jared Leto wystąpi w nowej części filmu „Tron”

rf | fot. Nicolas Genin | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group