terazmuzyka.pl
Koncerty 5823V  
mg | fot. Bartek Koziczyński | 20 czerwca 2019
58

Disturbed oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi. Wzruszający wieczór w Warszawie

Właśnie zakończył się polski koncert zespołu Disturbed. Zabrzmiało ważne dla nas „The Sound of Silence”, a zespół oddał hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska.

Kulminacyjnym punktem zakończonego właśnie koncertu zespołu Disturbed w warszawskiej hali Torwar było wykonanie niezwykle ważnego dla Polaków utworu „The Sound of Silence”. Choć David Draiman nie zdecydował się na przemówienie, po pierwszych nutach atmosfera w hali zgęstniała. Pod koniec wykonania na telebimie pojawiło się zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

To właśnie ta kompozycja nagrana na nowo przez Disturbed była odgrywana między innymi podczas marszu, który przeszedł ulicami Gdańska po ataku na Pawła Adamowicza. Stała się symbolem tamtych tragicznych wydarzeń i dzisiejszego wieczoru zespół miał tego pełną świadomość.

Wcześniej wokalista Disturbed mówił o poważnych ludzkich problemach – zmaganiu się z demonami uzależnień i depresji, wspominał zmarłych w ostatnich latach Chrisa Cornella i Scotta Weilanda. Na telebimie wyświetlony został nawet numer do polskiego telefonu zaufania. David Draiman apelował o zasypywanie podziałów i przypominał, że rock ‘n’ roll jest muzyką, która powinna łączyć.

Dzisiejszy wieczór przyniósł wiele dobrej muzyki, ale i refleksji oraz wzruszeń. Na miejscu był nasz redaktor, Bartek Koziczyński, który przygotuje relacje z koncertu. Opublikowana ona zostanie w sierpniowym „Teraz Rocku”.

Komentarze (58)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ania [95.160.***.***] dodano: 20.06.2019, 22:40 #1
Wszystko super, ale to nie jest kompozycja Disturbed. W 1965 roku skomponował ją duet Simon & Garfunkel, dziennikarze muzyczni powinni wiedzieć takie rzeczy
Pokaż odpowiedzi (7)
Iwona [37.47.***.***] dodano: 20.06.2019, 23:29 #9
Słucham od kilku lat Disturbed i żałuję, że wmanipulowano ich w ten cały kłamliwy cyrk. Ciekawe czy wiedzą tak na prawdę cokolwiek o Adamowiczu.- jakim człowiekiem tak na prawdę był. I że został zabity przez szaleńca, i że jego śmierć wykorzystano do wojny z PiS. Tak jak i samo Disturbed. Chyba nie.... .
Pokaż odpowiedzi (10)
Robesz [213.216.***.***] dodano: 20.06.2019, 23:48 #20
Koncert był...by super gdyby nie fatalny dźwięk. Może pod sceną było ok, ale w połowie sali był jazgot i dudnienie.
Pokaż odpowiedzi (4)
Nick [5.173.***.***] dodano: 21.06.2019, 00:50 #25
Dobrze, ze nie byłem, bo widzę ze pojęcia nie mają o tym w co ich wmanewrowali.
Pokaż odpowiedzi (3)
bbfan [5.173.***.***] dodano: 21.06.2019, 00:52 #29
„Utwór ważny dla Polaków” co za bzdura? Widzę ładnie macie zmanipulowany obraz rzeczywistości.
Pokaż odpowiedzi (1)
Greg [31.0.***.***] dodano: 21.06.2019, 06:31 #31
Kiedy niby to zdjęcie pokazano? Aż sobie włączyłem nagranie z telefonu z tego kawałka. Kto pisze takie brednie? David nie zdecydował się na przemówienie? Mówił bardzo dużo, a wmanewrowywanie go w gierki polityczne w naszym kraju jest bardzo nie na miejscu...
Ktoś od was w ogóle był na koncercie?
Pokaż odpowiedzi (3)
Forest [5.173.***.***] dodano: 21.06.2019, 08:36 #35
Jeste Gdańszadaniem nie byłem na marszałka ciszy. Pierwsza myśl jak usłyszałem ze to wykonanie jest puszczanie pomyślałem czy nie ma polskich piosenek o przemijaniu? Podpowie m "Zegarmistrz Światła", "Połoniny niebieskie" i pewnie wiele innych
Pokaż odpowiedzi (1)
polityczne koncerty [83.26.***.***] dodano: 21.06.2019, 09:35 #37
Patologia...
Nick [77.255.***.***] dodano: 21.06.2019, 09:51 #38
"A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu po śmierci
By mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili"

Pokaż odpowiedzi (1)
Slavo [80.21.***.***] dodano: 21.06.2019, 09:53 #40
Oddali hołd wspaniałemu człowiekowi Wiedzieli co robią Ich nie zaślepia nienawiść jak wielu Polaków
Karlos [83.144.***.***] dodano: 21.06.2019, 10:03 #41
Ludzie, Wy ciągle tylko o polityce... Ręce opadają. Prawdę mówi stare powiedzenie, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie polityczne.
Zespół oddał hołd zamordowanemu człowiekowi - jakie znaczenie mają tu sympatie polityczne czy partyjne rozgrywki? Jakie znaczenie ma niepoczytalność mordercy? To była poruszająca tragedia i powinniśmy to uszanować zamiast wdawać się w bezsensowne polityczne przepychanki i przez to właśnie wciągać w to Disturbed.
Nick [94.254.***.***] dodano: 21.06.2019, 10:50 #42
„Oddali hołd” wy wiecie o czym piszecie? Czcili go, szanowali, poważali czy tylko obrazek był na telebimie?
KacZor [91.84.***.***] dodano: 21.06.2019, 12:48 #43
Przestancie mixa robic czytelniknom, tak naprawde to tylko PiS sie liczy, PiS daje ludziom pieniadz, PiS o ludzi dba, Polska staje sie poterznym panstwem, a ci zazrdosnicy z po i no moga p.Prezesowi tylko buty czyscic xD
Pokaż odpowiedzi (3)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 21.06.2019, 22:35 #47
Proponuję, aby zrobić o tym wydarzeniu wkładkę!
remurd [83.31.***.***] dodano: 21.06.2019, 23:16 #48
To jest piękny utwór....Najlepszy w oryginale.Czy ktoś napisał w artykule kto oryginalnie jest autorem i wykonawcą? Teraz został okraszony polityczną breją. Taka jest teraz Polska. Uszanujcie tragedię ale też i ten piękny utwór.
Kokker [46.134.***.***] dodano: 22.06.2019, 08:11 #49
A dlaczego niektórzy zakładają, że nie wyjaśniono Draimanowi o co chodzi? Mnie się wydaje, że raczej wyjaśniono, że mamy tutaj w kraju takiego jednego politykiera co to brata z bratową był w stanie poświęcić na rzecz swoich chorych urojeń o władzy, że trzyma sztamę z szajką pedofilską, że jest ukrytym gejem a najeżdża na LGBT, i taki którego CV nie nadawało by się nawet do przyjęcia go na kopacza rowów (nie ujmując rzetelnym kopaczom). Sądzę, że jednak wszystko to zostało mu wyjaśnione.
Daniel z kotliny [78.8.***.***] dodano: 22.06.2019, 10:29 #50
Według mnie bardzo wzruszający gest w stosunku do rodziny zamordowanego prezydenta Gdańska i pewien symbol naszych czasów. Sam koncert poza słabym nagłośnieniem miał jeszcze jeden duży minus. Po raz kolejny organizator udowadnia że nie zespół jest gwiazdą, tylko on sam wraz z agencją ochraniajacą wydarzenie. To co wyprawiają Ci cięcie przechodzi ludzkie pojęcie. Wychodzi na to że najważniejszy był zysk, potem władza cieciów a na końcu zespół i dobro fanów. To moja ostatnia wizyta na torwarze ever.
Nick [77.255.***.***] dodano: 22.06.2019, 11:19 #51
Kokker weź chłopie wyłącz TVN i przestań czytać tylko Wyborcza i SOk z buraka, bo już widzę mocno odleciałeś w swoich urojeniach.
Pokaż odpowiedzi (1)
KacZor [82.132.***.***] dodano: 22.06.2019, 13:13 #53
Pare dni temu P. Prezes mial 70 urodziny, dlaczego nie bylo tu osobnego artykulu o tym wydarzeniu???
Pokaż odpowiedzi (3)
sara [91.215.***.***] dodano: 22.06.2019, 19:55 #57
A dla zabójczyni małej Madzi albo innego bandziora holdu nie bylo ? chyba ktos im zabecelowal albo to kretyni jacys.
bart [195.238.***.***] dodano: 22.06.2019, 22:36 #58
Moje uszy krwawiły. Dramat. Uwielbiam Disturbed i żałuję, że zagrali tam koncert.