terazmuzyka.pl
Koncerty 3566V  
mg | fot. Jim Rakete | 25 marca 2019
63

Deep Purple powraca do Polski. Koncert jeszcze w 2019 roku! [DATA, BILETY]

Legenda rocka, zespół Deep Purple, ponownie odwiedzi nasz kraj. Formacja przyjedzie do Polski w związku z odbywającą się właśnie trasą „The Long Goodbye”.

Deep Purple nie składa broni i dalej koncertuje. Zespół zdradził właśnie plany na końcówkę tego roku i tak się składa, że obejmują one również nasz kraj. Legenda rocka pojawi się w Polsce 3 grudnia, a jedyny zaplanowany na ten okres roku koncert odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie

Deep Purple w Polsce – bilety

Bilety do sprzedaży trafią w piątek, 29 marca. Będą one dostępne w następujących cenach:

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 - 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 - 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 - 190 / 210 zł

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 20 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

Dyskografię grupy zamyka album,„inFinite”, który ukazał się w kwietniu 2017 roku.  Po wydaniu tej płyty zespół wyruszył w trasę koncertową „The Long Goodbye Tour”, w ramach której grupa dała trzy, niezwykle entuzjastycznie przyjęte koncerty w Polsce

Komentarze (63)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
KRIS [185.179.***.***] dodano: 25.03.2019, 11:55 #1
Bardzo dobra wiadomość i z niecierpliwością czekam na kolejny udany występ zespołu !!!
numerant [153.19.***.***] dodano: 25.03.2019, 12:34 #2
Niech to pożegnanie trwa jak najdłużej...
Ego [89.64.***.***] dodano: 25.03.2019, 12:36 #3
A ostatnio to nie miał być "ostatni koncert".
LFantom [5.173.***.***] dodano: 25.03.2019, 12:47 #4
Purpura znowu da czaduUśmiech
Wielki fan Purpli [31.182.***.***] dodano: 25.03.2019, 15:44 #5
Na razie brak mi słów....
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 25.03.2019, 15:45 #6
Oni powinni byli się rozpaść w 1997 roku, po wydaniu albumu Purpendicular.
P. [37.131.***.***] dodano: 25.03.2019, 16:05 #7
"Przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki". No to nieźle kogoś poniosła wyobraźnia albo trafił mu się srogi towar. Takie coś mógł napisać tylko ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o historii muzyki i zna pewnie z dziesięciu wykonawców. Prawda - dla wielu pewnie bolesna - jest taka, że Deep Purple nic do muzyki nie wniósł. Po prostu dość szybko zareagował na modę na hard rock, dzięki czemu się wybił. Całą karierę zrobił na kilku przebojach, nie nagrał nawet jednego w całości dobrego albumu (najbliżej było na 'Come Taste the Band", bo "Made in Japan", jako koncertówka, się nie liczy). Na tych wczesnych są jeszcze jakieś przebłyski, ale po powrocie w latach 80. to już taka chałtura, że się nie da słuchać. Jeden z najbardziej przecenianych zespołów w historii muzyki.
Pokaż odpowiedzi (35)
Ian Gillan Band [83.20.***.***] dodano: 25.03.2019, 19:39 #43
Super, że Kura z zespołem wraca do Polski!
Purpurat [85.221.***.***] dodano: 25.03.2019, 20:29 #44
To jest kpina!!! Wpadli w szpony mammony. Koncerty pożegnalne już były - notabene zabrakło na nich czegoś takiego jak "dziękujemy za te wszystkie lata, żegnajcie". Teraz wracają na kolejny ostatni koncert... Kocham ich muzykę ale jestem zawiedziony. Pozdrawiam fanów.
Pokaż odpowiedzi (1)
bot545 [83.22.***.***] dodano: 25.03.2019, 20:48 #46
Pozerzy !!!!! Tylko Metallica !!!!!
Pokaż odpowiedzi (2)
arianrod [37.47.***.***] dodano: 26.03.2019, 00:40 #49
Pfff... A gdzie jeszcze te dziadki mogłyby grać? Tylko w Europie Wschodniej, gdzie każdy "z Zachodu" zaraz jest gwiazdą, bo gdziekolwiek indziej DP jest już traktowane raczej w kategoriach obwoźnego kabaretu, a nie muzyków.
33-latek [83.26.***.***] dodano: 26.03.2019, 05:47 #50
Ja pierwszy raz o tym zespole usłyszałem dopiero w 1996 roku, kiedy ukazał się album Purpendicular, kiedy chodziłem do IV klasy szkoły podstawowej. Niestety, wtedy wtedy w ogóle nie znałem niemal żadnej muzyki powstałej za prezydentury Nixona. Ja nie pochodzę z muzykalnej rodziny, a u mnie nigdy nie było kultury słuchania płyt winylowych. Nikt z mojej rodziny nie kupował winyli i nie chodziłem z rodzicami na koncerty. Ja musiałem sam na własną rękę edukować się muzyczne. W latach 90-tych mało kto miał Internet w domu, a blogi w ogóle nie istniały.
Daniel1978 [188.125.***.***] dodano: 26.03.2019, 08:56 #51
A ja się k**** pytam dlaczego znowu w Krakowie?!!!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Scheisskopf dodano: 26.03.2019, 12:36 #53
Zwolennikom zespołu Deep Purple (ale i innym fanom rocka) polecam zapoznać się z opublikowaną w 2010 roku przez prestiżowy amerykański magazyn Rolling Stone listą 100 najważniejszych artystów szeroko rozumianej muzyki popularnej.

https://www.rolli(...)-147446/

Oczywiście listy tej nie należy traktować jako wyroczni, jest to wybór subiektywny i prezentujący mocno amerykański punkt widzenia, tym niemniej lista ta dość wiernie oddaje sposób widzenia rocka w świecie anglosaskim.

No i na tejże liście 100 najważniejszych artystów, wśród których ponad 50 to wykonawcy stricte rockowi, a kilkunastu kolejnych powiązani z rockiem mniej lub bardziej luźno, Deep Purple znalazł się na miejscu... żadnym. Nie ma go wśród powiedzmy pięćdziesięciu najwybitniejszych wykonawców rocka. Ktoś powie: pewnie chcieli być oryginalni i nawymyślali jakieś dziwactwa. Nie, dominują artyści znani, popularni (a zarazem nowatorscy i wpływowi). A już pierwsza trójka najwybitniejszych artystów rockowych jest absolutnie niekontrowersyjna: 1. Beatles, 2. Dylan, 3. Rollling Stones.

O czym świadczy to i wiele podobnych zestawień jakie można znaleźć w mediach amerykańskich i brytyjskich? O tym, że olbrzymia popularność Deep Purple w naszym kraju zupełnie nie przekłada się na pozycję tego zespołu w świecie anglosaskim, gdzie nikomu nie przyszłoby do głowy nazwanie tego zespołu najważniejszym w histori muzyki czy rocka. A chcemy tego czy nie, rock to jest wynalazkiem anglosaskim, i tam znajduje się centrum tej muzyki.
Możnaby zapytać skąd wziął się fenomen tak dużej polularności Deep Purple w Polsca, ale to już inna sprawa.
Pokaż odpowiedzi (10)