terazmuzyka.pl
Newsy 454V  
mg | 26 maja 2019
0

Dawid Podsiadło zachęca do udziału w wyborach: Każdy głos ma znaczenie!

Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego, co wiele – szczególnie młodych osób – ignoruje. W związku z tym specjalny apel wystosował jeden z najpopularniejszych polskich muzyków młodego pokolenia, Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło postanowił za pośrednictwem swojego Facebooka przypomnieć swoim fanom, że dziś, 26 maja, odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęca do aktywnego w nich uczestnictwa i przekonuje, że każdy głos ma znaczenie:

W 2014 roku w wyborach europejskich głosowało w Polsce niecałe 24% uprawnionych do głosowania co daje mniej więcej 7 milionów głosów. Policzmy więc na przykładzie - mój profil w tym portalu obserwuje 413 tyś osób. Gdyby przy takiej samej frekwencji, każda z osób która jest tutaj wirtualnie poszła na wybory, to Nasze wspólne głosy stanowiłby prawie 6% wszystkich oddanych głosów!

- pisze Podsiadło. I kontynuuje:

Każdy, absolutnie KAŻDY głos ma znaczenie i przede wszystkim każdy z Was powinien zabrać głos w tej sprawie. I nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej. Każdy powinien odpowiedzieć na pytanie w jakim kraju i w jakiej Europie chce żyć, budzić się każdego dnia, uczyć się, pracować i spędzać czas z przyjaciółmi, kochać, jeździć rowerem i spacerować z psem.

Jego wpis w oryginale publikujemy poniżej:

Podsiadło pokazał nowy klip

Trofea” to kolejny utwór promujący album „Małomiasteczkowy Dawida Podsiadły. Jednocześnie jest to też najbardziej spektakularny klip, jaki nagrał piosenkarz. W teledysku wystąpili Agata Buzek, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna i Jerzy Stuhr.

Możecie go obejrzeć poniżej.

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zagrają 28 września 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Obaj artyści należą do najbardziej rozchwytywanych w Polsce. Halowa trasa koncertowa Dawida Podsiadły została wyprzedana (w tym cztery koncerty na Torwarze) podobnie Taco Hemingway święcił tryumfy solo i wraz z Quebonafide jako Taconafide. Nadchodzący koncert na PGE Narodowym będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, który artysta zagra w tym roku.

Bilety na koncert zostały wyprzedane w rekordowym czasie.

Komentarze są wyłączone dla tego materiału
Zobacz także
Newsy 1504V  
7

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
Newsy 413V  
2

Robert Trujillo zapowiada nowe wydawnictwo Infectious Grooves

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 2 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group