terazmuzyka.pl
Newsy 2489V  
rf | 8 grudnia 2018
5

Dave Mustaine broni najbardziej kontrowersyjnej płyty Megadeth

Dave Mustaine stanął w obronie albumu „Risk”, który należy do najbardziej kontrowersyjnych w dorobku Megadeth. Lider wytłumaczył, dlaczego nagrał taką a nie inną płytę.

Risk” ukazał się w 1999 roku i pokazał łagodniejsze oblicze Megadeth, z elementami elektroniki i przystępniejszych melodii. Płyta podzieliła fanów, wielu z nich nie aprobowało kierunku rozwoju grupy.

Megadeth publikuje film ze studia nagraniowego

W wywiadzie dla „Trunk Nation LA Invasion: Live From The Rainbow Bar & Grill” Dave Mustaine wyjaśnia dlaczego nagrał taką płytę. Lider Megadeth mówi:

„Risk” został nagrany przez wspaniałych muzyków. Na gitarze zagrał Marty Friedman. Próbowałem sprostać wizji Marty’ego, żebyśmy grali jak zespół alternatywny, więc wciąż zwalnialiśmy. Uważam, że gdyby ta płyta została wydana pod szyldem The Dave Mustaine Project a nie Megadeth, odniosłaby sukces. Ludzie jednak chcieli płyty w stylu Megadeth. Nie chcieli, by Dave ustępował, żeby zadowolić Marty’ego Friedmana. Marty chciał, żebyśmy brzmieli jak pieprzona Dishwalla.

Nie żałuję nagrania tej płyty. Ukazała się w czasie, gdy próbowałem utrzymać zespół w kupie. Marty i Nick Menza wciąż walczyli, nikt nie był szczęśliwy.

W jaki sposób management i zespół mogliby przekonać Dave’a, żeby napisał taki kawałek jak „Crush ‘Em”? Wcale nie żałuję, że go zrobiłem, ale nie jest w naszym stylu. Brzmi, jak kawałek elektroniczny zagrany przez kogoś, kto nie ma pojęcia o klawiszach.

Chciałem, żeby Marty był szczęśliwy, żeby został w zespole. Chciałem, żeby Nick był szczęśliwy. A było to jak chińska pułapka – każdy ruch był błędny. Po pewnym czasie stwierdziłem, że nie mam zamiaru babrać się w tym gównie. Marty poszedł w swoją stronę, Nick w swoją i właściwie się rozpadliśmy.

Nick Menza odszedł jeszcze przed nagraniem albumu „Risk”, a Marty Friedman niedługo po wydaniu płyty. W 2001 roku Megadeth powrócił z albumem „The World Needs A Hero”.

A Wy jak oceniacie „Risk”? Wtopa, czy może wartościowa pozycja w dorobku Megadeth? Odpowiedzcie w sondzie i w komentarzach.

Więcej o Megadeth przeczytacie w grudniowym numerze „Teraz Rocka” dostępnym w sprzedaży.

Sonda - wypowiedz się!

Jak oceniasz album "Risk" Megadeth?

5 (najlepiej)
13% (57 głosów)
4
24% (107 głosów)
3
28% (126 głosów)
2
15% (66 głosów)
1 (najgorzej)
18% (81 głosów)
Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kadakrystian dodano: 09.12.2018, 13:45 #1
RISK to taka odpowiedź na płyty LOAD i ReLOAD METALLICY w wykonaniu Megadeth.
A tak na poważnie to wyjątkowy album bo ostatni nagrany z Martym Friedmanem, mimo iż był przyczyną jego odejścia z grupy (Dave pozamieniał jego solówki do niektórych utworów).
Zachar [5.146.***.***] dodano: 09.12.2018, 17:07 #2
ZaWsze uwazalem ze zespoly powinny isc własną drogą a nie patrzeć na gusta fanów. Osobiście lubuje się w średnim okresie Megadeth i uwazam ze zrobili kupę fajnego grania. Thx
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 09.12.2018, 19:25 #3
Pamietam kupno tego albumu na kasecie,lubilam ten album ale problem byl z nim taki ze szybko sie nudzil.
FOK [5.173.***.***] dodano: 09.12.2018, 19:55 #4
Risk to chyba najgorsza płyta Megadeath. A były czasy, kiedy ludzie pluli na Cryptic Writings zaraz po wydaniu, co teraz wydaje się śmieszne. Dlaczego nie przyznać się do pomyłki? Jak coś spierdoliłem, to spierdoliłem i tyle.
Diz [89.71.***.***] dodano: 28.01.2019, 12:49 #5
Wolę Risk od World Needs a Hero. Przy Risk zaryzykowali, nie ma tam na szczęście za dużo elektroniki, są rockowe numery, jedne lepsze inne gorsze. Natomiast na World Needs a Hero Mustaine chciał desperacko wrócić do thrashu i wyszedł najgorszy album Megadeth, z brzmieniem klozetowym.
Zobacz także
Newsy 222V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group