terazmuzyka.pl
Newsy 1716V  
rf | 4 lipca 2020
0

Dave Grohl wspomina pierwsze dni po śmierci Kurta Cobaina

Były perkusista Nirvany i lider Foo Fighters wspomina, co robił, kiedy dowiedział się o śmierci Kurta Cobaina.

Śmierć Kurta Cobaina wstrząsnęła w kwietniu 1994 roku całym światem muzycznym, ale szczególnie jego kolegami z zespołu. Dave Grohl i Krist Novoselic na jakiś czas usunęli się z życia publicznego. Teraz Dave Grohl wspomina tamten trudny czas.

W specjalnym podcaście dla „Apple Music” mówi:

Kiedy Kurt odszedł był okres, gdy wszyscy chowaliśmy się przed światem i cały nasz świat został wywrócony do góry nogami. Był ból, była żałoba. Spotykaliśmy się ze sobą. Pamiętam, jak spotykaliśmy się z Kristem Novoselikiem, żeby sprawdzić, czy wszystko z nami jest w porządku. A potem trochę podróżowałem. Pamiętam, że wybrałem się do Anglii, a poza tym dużo jeździłem samochodem i rozmyślałem. Po jakimś czasie zacząłem dostawać telefony od ludzi, czy zagram z nimi na bębnach albo czy dołączę do ich zespołu, ale wówczas nie potrafiłem o tym myśleć. Nie chciałem tworzyć ani nawet słuchać muzyki, nie mówiąc o dołączeniu do zespołu. Nie sądzę, by ktoś myślał o tym, co będzie dalej. W końcu jednak zwlokłem się z kanapy i pomyślałem „dobra, zawsze uwielbiałem grać, komponować i nagrywać, więc zrobię to dla samego siebie”.

Ostatecznie napisane wówczas piosenki złożyły się na debiutancki album zespołu Foo Fighters, który ukazał się 4 lipca 1995 roku.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 724V  
13

Guns N' Roses wydadzą składankę na winylu

rf | fot. Raph_PH | 1 sierpnia 2020
Newsy 755V  
1

Robert Plant udostępnił utwór z nowej płyty [AUDIO]

rf | fot. Egghead06 | 31 lipca 2020
Newsy 2445V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group