terazmuzyka.pl
Newsy 1706V  
mg | 10 grudnia 2018
17

CoS wskazuje najlepsze metalowe albumy 2018 roku. Polski wykonawca w ścisłej czołówce!

Jeden z najbardziej poczytnych anglojęzycznych serwisów o muzyce – Consequence Of Sound – opublikował zestawienie najlepszych hardrockowych i metalowych albumów 2018 roku. Na wysokim miejscu uplasowała się płyta Behemotha!

Serwis Consequence Of Sound pokusił się o coroczne podsumowanie dotyczące najlepszych hardrockowych i metalowych albumów 2018 roku. Redaktorzy mieli do wyboru sporo płyt, dlatego wybranie dwudziestu pięciu i ułożenie ich w odpowiedniej kolejności nie było zadaniem prostym. Na liście znalazły się wydawnictwa takich zespołów jak Judas Priest, Ghost, Halestorm, A Perfect Circle, Voivod czy w końcu Behemoth.

Behemoth zagrał z perkusistą Fall Out Boy [WIDEO]

To właśnie „I Loved You at Your Darkest”, najnowsze dzieło Nergala i spółki, znalazło się we wspomnianym zestawieniu na znakomitym drugim miejscu.

„I Loved You at Your Darkest” to kolejna silna pozycja w niezwykłym marszu Behemotha, który trwa już od ćwierć wieku. Płyta prezentuje swego rodzaju pożądany wzrost w obrębie podgatunku ciężkiego grania, który często bywa odporny na dalszy rozwój

- napisał Robert Ham, redaktor ConsequenceOfSound.net.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę wspomnianego zestawienia:

10. GHOST – PREQUELLE

9. VEIN – ERRORZONE

8. VOIVOD – THE WAKE

7. TURNSTILE – TIME & SPACE

6. SLEEP – THE SCIENCES

5. JUDAS PRIEST – FIREPOWER

4. DAUGHTERS – YOU WON’T GET WHAT YOU WANT

3. DEAFHEAVEN – ORDINARY CORRUPT HUMAN LOVE

2. BEHEMOTH – I LOVED YOU AT YOUR DARKEST

1. YOB – OUR RAW HEART

Behemoth niedawno zakończył pierwszą część amerykańskiej trasy koncertowej, promującej album „I Loved You At Your Darkest”. Przed zespołem aktualnie są trzy koncerty w Polsce, w ramach Merry Christless, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia, kolejno w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Na początku 2019 roku grupa natomiast wyruszy w europejską część trasy koncertowej.

Czy Behemoth planuje zagrać kiedyś na żywo „I Loved You At Your Darkest” w całości? W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Nergal odpowiedział:

Rozmawiałem o tym z Orionem. Siedzieliśmy nad setlistą i powiedział o jednym z utworów: Możemy go zostawić, jak będziemy grali całą płytę (śmiech). Sam jeszcze nie wiem, czy będziemy ją grali w całości. Dopiero będziemy obserwować, co się z nią dzieje. Tak jak było z „The Satanist”. Podobało mi się jak Morbid Angel grał cały „Covenant”, ale sam nie lubię tego robić. Mam wracać do płyty „Grom” i grać ją w całości, gdy jestem siwy i prawie łysy? Nie chciałbym jechać tylko na sentymencie, żeby zarobić na emeryturę. To, co było 20 lat temu jest dla mnie bardzo ważne i szanuję całą swoją twórczość, nawet tę wybitnie ułomną i prymitywną z początków działalności. Ale wolę skupić się na tym, co świeże i aktualne. Nie znaczy, że nigdy nie zrobimy na przykład Demigod Anniversary Tour, ale na razie nie mam takich planów. Jesteśmy zbyt zajęci tworzeniem nowego.

Wywiad z Nergalem możecie przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który znaleźć można w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (17)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 10.12.2018, 10:57 #1
Dla mnie Riot V-Armor of Light i Loudness-Rise to Glory.
Pokaż odpowiedzi (7)
Longinus dodano: 10.12.2018, 11:42 #9
Bardzo dobra rzecz, choć "The Satanist" o wiele lepszy Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (4)
nergaltopala [83.22.***.***] dodano: 10.12.2018, 17:59 #14
adaś to ..uj, ale to zestawienie pokazuje idealnie jak bardzo ten światek muzyczny upadł a w zasadzie jest już dead , w latach 90 za taki album by go wyśmiali,pokopiował stare obrazy obrobił w photoshopie żeby mieć na nich swoją buźkę i i oto jest "sztuka" oraz zdjęcia promo nowej płytki,dimmu borgir gdy skopiowali obraz na in sorte diaboli na okładkę od razu z miejsca zostali powyszydzani,a tu taki adaś nagle karierę robi na takim chłamie,podziękuję za takich "artystów" i za takie zestawienia, w sumie to lepiej mieć swoje własne Cos...
Pokaż odpowiedzi (1)
jaro [178.235.***.***] dodano: 13.12.2018, 16:52 #16
Dyskusje o Behemoth...
a na pierwszym miejscu TAKI album!
Riff Raff dodano: 13.12.2018, 20:06 #17
Twórczość Behemotha to gówno a nie muzyka.
Komentarze (17 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 296V  
0

Adam Jones (Tool): Kirk Hammett pomógł mi być lepszym gitarzystą

rf | fot. Travis Shinn | 17 września 2019
Newsy 340V  
0

Mick Schauer (eks Clutch) nie żyje

rf | fot. Facebook | 17 września 2019
Newsy 884V  
5

Katarzyna Nosowska opublikowała nową wersję swojego przeboju [WIDEO]

mg | fot. Marlena Bielińska | 16 września 2019
Newsy 722V  
1

Ric Ocasek (The Cars) nie żyje

rf | fot. Adanne Osefo | 16 września 2019
Newsy 1526V  
Newsy 1464V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group