terazmuzyka.pl
Newsy 980V  
szy | 16 września 2018
0

Chris Cornell. Zapowiedź nowego utworu w sieci [WIDEO]

Wszystko na to wskazuje, że w przyszłym tygodniu usłyszymy dotąd niepublikowany utwór zmarłego w ubiegłym roku Chrisa Cornella, który - najprawdopodobniej - znajdzie się na specjalnym wydawnictwie. Ma się ono ukazać w listopadzie. 

W mediach społecznościowych Chrisa Cornella pojawiła się oficjalna zapowiedź premierowego utworu „When Bad Does Good”, który światło dzienne ujrzy - jak wynika z filmiku - już w najbliższy piątek, 21 września.

Pearl Jam zagrał utwór w hołdzie dla Chrisa Cornella

Jak informuje portal „Alternative Nation” niepublikowana dotąd kompozycja znajdzie się na czteropłytowym wydawnictwie - zatytułowanym po prostu „Chris Cornell” - które ukaże się 16 listopada. Ma to być kompilacja nagrań (studyjnych oraz koncertowych) zarejestrowanych z zespołami, w których występował wokalista (czyli Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog), pojawią się na niej również piosenki z jego solowej kariery. 

Szczegóły możecie znaleźć w tym miejscu. W newsie opublikowanym przez stronę „Alternative Nation” ujawniona została także okładka nadchodzącego wydawnictwa, natomiast w Los Angeles czy Nowym Jorku pojawiły się plakaty, które - jak możemy się domyślać, przynajmniej na chwilę obecną - promują wspomnianą kompilację.  

Od śmierci Chrisa Cornella, m.in. lidera formacji Soundgarden, minął już ponad rok. Muzyk popełnił samobójstwo 18 maja 2017 po koncercie grupy w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie. 

Ostatni nagrany utwór wokalisty

6 kwietnia swoją premierę, nakładem Legacy Recordings, miała płyta „Johnny Cash: Forever Words”, na której różni artyści zaśpiewają teksty Johnny’ego Casha. Wśród nich był lider Soungarden. Utwór pod tytułem „You Never Knew My Mind” Cornell nagrał niedługo przed swoją śmiercią, w maju 2017 w Cash Cabin Studio w Hendersonville w stanie Tennessee. Poniżej możecie się z nim zapoznać:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 122V  
2

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2531V  
Newsy 2829V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group