terazmuzyka.pl
Newsy 7150V  
rf | 17 maja 2019
34

Bruce Dickinson: Wróciłem do Iron Maiden pod jednym warunkiem

Wokalista Iron Maiden wyjawił, że jego powrót do zespołu w 1999 roku miał jeden ważny warunek.

Bruce Dickinson opuścił szeregi Iron Maiden w 1993 roku i jego miejsce zajął Blaze Bayley, z którym grupa nagrała dwa albumy studyjne. W 1999 roku Dickinson jednak powrócił do składu. Ale wcześniej postawił jeden warunek.

Blaze Bayley był zaskoczony, gdy Iron Maiden wybrał go na wokalistę

W wywiadzie dla „Rock FM” wokalista wspomina:

Chciałem mieć pewność, że ten powrót nie będzie podyktowany pobudkami nostalgicznymi. Nie chciałem wracać do przeszłości. Chciałem wrócić do zespołu, który patrzy w przyszłość, nagrać nowy album i nadać zespołowi nowy kierunek.

Steve Harris powiedział, że też tego chce, odparłem: „No dobra, zróbmy to”. Pierwszy album, jaki nagraliśmy po powrocie to „Brave New World”, który uważam za jeden z najlepszych albumów, jakie nagraliśmy.

Po powrocie Bruce’a Dickinsona zespół nagrał pięć albumów studyjnych z premierowym materiałem – ostatni z nich „The Book Of Souls” ukazał się w 2015 roku.

Jednak element nostalgiczny też się pojawił. Grupa zagrała też szereg tras koncertowych, na których wykonywała wyłącznie materiał ze wczesnych płyt.

Komentarze (34)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
iou [195.88.***.***] dodano: 17.05.2019, 13:10 #1
Materiał wyłącznie z wczesnych płyt + Fear of the Dark ;D
Pokaż odpowiedzi (5)
Realista [188.147.***.***] dodano: 17.05.2019, 13:33 #7
A to ciekawostka. Zawsze byłem pewien (i nawet gdzieś to wyczytałem) że tym warunkiem był powrót Adrianka.
Pokaż odpowiedzi (3)
Awwer [89.64.***.***] dodano: 17.05.2019, 14:08 #11
BNW to genialna płyta, dobrze że wrócił Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
MARYS33 [5.173.***.***] dodano: 17.05.2019, 16:30 #13
Barany z tylko rocka nie mają o czym pisać więc piszą o oczywistych rzeczach którzy wszyscy wiedzą
Pokaż odpowiedzi (2)
Doktorek dodano: 17.05.2019, 18:42 #16
W Polsce widocznie trzeba tak mówić o innych :(
Pokaż odpowiedzi (1)
Moh [89.64.***.***] dodano: 18.05.2019, 11:10 #18
Dla mnie BNW powinien ukazać się zaraz po Seventh Son. Uważam, iż NOFTD był na tyle słabą płytą, iż tylko podminował zainteresowanie grupą, tym bardziej iż wówczas na świecie rządzili GNR, Meta i nadchodziła epoka grunge rocka.
Emperor [5.173.***.***] dodano: 18.05.2019, 11:16 #19
Ja pamiętam z tamtych czasów dwa warunki:
1. Powrót z Adrianem
2. Steve przestanie produkować płyty.
BNW szybko mi się znudziła. To dobra płyta ale imho mają dużo lepszych.
Pokaż odpowiedzi (1)
Robus [89.64.***.***] dodano: 18.05.2019, 12:03 #21
Brave New World jednym z najlepszych? hahaha ogólnie album słaby, Powerslave i Somewhere in Time to są najlepsze albumy :D
Pokaż odpowiedzi (1)
U [37.248.***.***] dodano: 18.05.2019, 18:14 #23
Beznadziejny tekst.....
Pokaż odpowiedzi (1)
eddie1 [77.253.***.***] dodano: 19.05.2019, 11:56 #25
I to był właściwy KROK mr.DICKINSON.
a. [31.178.***.***] dodano: 19.05.2019, 12:22 #26
Mam 53 lata. Wychowałem się na Iron Maiden. To co robią dziś jest jakby nudne.
Pokaż odpowiedzi (8)