terazmuzyka.pl
Newsy 3606V  
rf | 14 marca 2019
80

Bruce Dickinson: Iron Maiden nigdy nie umrze

Bruce Dickinson ma bardzo stanowcze podejście do emerytury, o którym opowiedział w obrazowy sposób.

Zespół Iron Maiden wciąż jest w trasie i latem zwiedzi obie Ameryki w ramach trasy koncertowej Legacy Of The Beast. Czy muzycy w ogóle myślą o emeryturze?

Bruce Dickinson tłumaczy tytuł swojej autobiografii

Zapytany w programie „Late Motiv” Dickinson odparł:

Nie widzę powodu, żeby przechodzić na emeryturę. Jako kapitanowi samolotu zawsze powtarzano mi, że w samolocie nigdy nikt nie umiera. Nawet jeśli komuś ktoś utnie głowę, nie jest on martwy, bo jeżeli szef, kapitan, albo ktokolwiek powie: „Temu facetowi odpadła głowa”. „Czy jest martwy?”. Nie będzie martwy, dopóki nikt oficjalnie nie powie: „Tak, na pewno jest martwy”. Ha! A więc to ty jesteś za to odpowiedzialny. Zabiłeś go! Tak samo jest z zespołami rockandrollowymi. Nigdy nie umrzemy. Nawet jeśli będziemy martwi, to nie umrzemy.

Iron Maiden jakiś czas temu rozpoczął serię wznowień swojej dyskografii. Pod koniec 2018 roku dostaliśmy pierwszą serię płyt, obejmującą wydawnictwa od „Iron Maiden” do „Piece Of Mind”. Tym razem wznowienia doczekają się płyty „Powerslave”, „Somewhere In Time”, „Seventh Son Of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Seria ukaże się 22 marca 2019 roku.

Kolejne dwie serie płyt, uzupełniające dyskografię Iron Maiden do albumu „The Book Of Souls” z 2015 roku ukażą się w ciągu najbliższych miesięcy.

Komentarze (80)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
smichawa [83.22.***.***] dodano: 15.03.2019, 08:56 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (28)
Jan [83.20.***.***] dodano: 15.03.2019, 10:24 #30
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (8)
Longinus dodano: 15.03.2019, 11:09 #39
I ma rację, zostanie po nich muzyka, wzór dla całych pokoleń. W latach 1999 - 2019 zespół ten stał się o wiele większy i bardziej szanowany niż w latach '80tych. Żadna grupa klasycznie heavymetalowa, która wypłynęła po 1975 nie może się równać z IM pod względem wizji, konsekwencji, wierności obranemu stylowi, połączonymi z ogromnym sukcesem komercyjnym - praktycznie bez udziału mediów głównego nurtu. Szacunek.

Do "smichawy" (nick adekwatny do stanu mentalnego) trzeba mieć chyba 10 lat (a nawet mniej) aby tego nie dostrzegać. Wiesz lepiej się nie odzywać i zachować pozory, iż nie jest się idiotą, niż otworzyć usta i rozwiać wszelkie wątpliwości Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (7)
Awwer [89.64.***.***] dodano: 15.03.2019, 11:36 #47
Dla mnie IM to nie jest grupa czysto metalowa, to niepowtarzalny styl. Na ich koncertach nie ma tylko i wyłącznie metalowców, są różni fani - rocka, hard rocka, czy fani dobrej muzyki Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (3)
joshu [89.64.***.***] dodano: 15.03.2019, 12:06 #51
czekam na kolejny koncert!!!Up the IRONS!!!
Pokaż odpowiedzi (2)
Ego [89.64.***.***] dodano: 15.03.2019, 12:21 #54
No i tak mogę to podsumować - dobra muza nigdy nie umrze.
Doktorek dodano: 15.03.2019, 12:29 #55
Tak na marginesie ta anegdota o martwym gościu w samolocie - niesamowita jest. Wyobraźmy sobie, że Bruce opowiada ją pasażerom przed startem...
Pokaż odpowiedzi (1)
Paweł [37.248.***.***] dodano: 15.03.2019, 19:03 #57
Byłem na koncercie Iron Maiden w Krakowie w tam roku, to co tam przeżyliśmy zawsze pozostanie w mojej pamięci. Najlepszy heavy metalowy zespół na świecie. Czekam z niecierpliwością na kolejną płytę.
Pokaż odpowiedzi (2)
Yaroslaw [37.248.***.***] dodano: 15.03.2019, 20:51 #60
Mowicie o muzyce maiden. Ale moze przyczyna fascynacji tym zespolem jest inna. Trzeba zastanowic sie moze nad osobowosciami w zespole. Harris i dickinson. Wiecznie usmiechniety murray... Oni potrafia byc idolami, sa charyzmatyczni i wyrazisci do bolu. I zawsze autentyczni. Takich ludzi chce sie sluchac.
Pokaż odpowiedzi (2)
T. H. [217.70.***.***] dodano: 16.03.2019, 09:33 #63
Dopóki ja żyję, nigdy nie umrze!
Pokaż odpowiedzi (2)
Mokk [89.64.***.***] dodano: 16.03.2019, 09:47 #66
Można ich lubić albo nie, niemniej kwestionowanie zasług tego zespołu dla rozwoju i promocji metalu zakrawa na kretynizm. No chyba, że ktoś jest dyletantem i nic na ten temat nie wie.
Pokaż odpowiedzi (1)
IM [89.15.***.***] dodano: 16.03.2019, 10:18 #68
Smichawa za to dode będą pamiętać
Pokaż odpowiedzi (1)
Czarna mamba [94.254.***.***] dodano: 16.03.2019, 22:29 #70
Iron Maiden coś pięknego. I zawsze na czasie
Pokaż odpowiedzi (2)
Judas Prophet [89.64.***.***] dodano: 17.03.2019, 23:31 #73
"Odcinacie kupony !" Powiedział Fan KISS...
Pokaż odpowiedzi (2)
Metal [89.64.***.***] dodano: 18.03.2019, 17:38 #76
Jak się k***a nie podoba, to nie musicie słuchać!
Doktorek dodano: 19.03.2019, 09:21 #77
No i jeszcze jedno. Bruce ma dość tych melodramatycznych pożegnań, tras pożegnalno - powitalnych i powrotów. Facet jasno stawia sprawę.
Bruce Lee [185.238.***.***] dodano: 21.03.2019, 20:51 #78
byłem 15 razy na koncertach ironów. I czekam na kolejne!!!!!!!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Ego [89.64.***.***] dodano: 22.03.2019, 09:44 #80
Nie tylko Iron Maiden, ale METAL na pewno prędko nie umrze Uśmiech