terazmuzyka.pl
Newsy 983V  
szy | 13 września 2018
3

Bruce Dickinson i Jon Lord chcieli wyruszyć razem w trasę koncertową

Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, w jednej z najnowszych rozmów zdradził, że kiedyś miał iście „szalony” pomysł, w którym miał być też zaangażowany nieżyjący już klawiszowiec Deep Purple.

Po zakończeniu tegorocznej, europejskiej trasy koncertowej, muzycy Iron Maiden udali się na zasłużony wypoczynek. Lider i wokalista zespołu Bruce Dickinson jednak wolny czas wykorzystuje na promocje swojej autobiografii „What Does This Button Do?”, która ukazała się - w ubiegłym roku - również na naszym rynku. Podczas spotkania w Kopenhadze muzyk wspomniał o swoim „szalonym” pomyśle, którego - niestety - nie udało się wcielić w życie. 

Steve Harris jest pewien, że powstanie nowy album Iron Maiden

Bruce Dickinson został zapytany m.in. o swoją relację z nieżyjącym klawiszowcem Deep Purple, Jonem Lordem. Wokalista odpowiedział następująco:

Jon Lord był cudownym dżentelmenem, byliśmy bliskimi przyjaciółmi. Niestety zmarł. Miał raka trzustki, ale przeżył przez półtora roku – wbrew temu, co mówili inni. [...] Mieliśmy różnego rodzaju szalone plany, chociażby wyruszenie z nim na trasę koncertową z udziałem orkiestry, podczas której śpiewałbym utwory Deep Purple, co planował zrealizować. To była właśnie jedna z rzeczy, które chcieliśmy wspólnie zrobić. Jednak wszystko zostało przerwane i anulowane, co było oczywiście bardzo smutne. Był wspaniałym człowiekiem.

Frontman Iron Maiden odpowiedział także na pytanie czy doczekamy się w przyszłości koncertu Żelaznej Dziewicy z orkiestrą symfoniczną:

Wiele osób tego próbowało, sporo z nich za taką decyzję szanuję, jednak będąc szczerym, nie sądzę, żeby to zadziałało w naszym przypadku. Myślę, że mogłoby się to sprawdzić tylko w specyficznych utworach, np. „Empire Of The Clouds”, który jest mojego autorstwa, ma on jakiś rodzaj orkiestry, ale to tylko jedna piosenka. Została napisana z myślą o takich właśnie rzeczach. Zauważam też, że działa to w pewnych okolicznościach. Problem z orkiestrami polega na tym, że co zrobisz z nimi, kiedy akurat ich nie wykorzystujesz?

Szkoda, że trasa z utworami DP w wykonaniu Bruce'a Dickinsona nie doszła do skutku. Zwłaszcza, że w przeszłości wokalista mierzył się z repertuarem kapeli:

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
dicu [185.97.***.***] dodano: 13.09.2018, 20:38 #1
Jon Lord był wielki, jest wielki! szacun dla Iron Maiden
Andrzej [94.254.***.***] dodano: 13.09.2018, 22:39 #2
A gdyby z Dickinsonem współpracował Dieter Bohlen, mogliby wspólnie koncertować z piosenkami Blue System - bo Dieter chętnie wraca do utworów sprzed 30 lat jak choćby na koncercie w Lipsku.
mimic [89.70.***.***] dodano: 14.09.2018, 21:58 #3
Od kiedy to Bruce jest liderem Iron Maiden?
Zobacz także
Newsy 763V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group