terazmuzyka.pl
Newsy 1353V  
mg | 13 stycznia 2019
3

Brodka i Krzysztof Zalewski zagrali bez prądu [WIDEO]

Za kilka dni odbędzie się premiera fizycznej wersji wydawnictwa „MTV Unplugged Brodka”. Jednym z utworów z płyty jest „Sybiera”, którą Brodka wykonała wraz z Krzysztofem Zalewskim.

Brodka wyruszyła na trasę MTV Unplugged na wiosnę ubiegłego roku. Koncerty cieszyły się niesamowitą popularnością, a bilety rozeszły się na pniu. 15 stycznia swoją premierę będzie mieć fizyczna forma albumu „MTV Unplugged Brodka”, a od 10 grudnia 2018 roku pełny zapis koncertu można obejrzeć w serwisie player.pl.

rodka o albumie „MTV Unplugged Brodka”:

To jest taka płyta bardziej „fanowska”. Zależało mi, żeby ten materiał był przekrojowy. Momentami było ciężko, bo pewne utwory trzeba było przearanżować tak, żeby pasowały do całej reszty i żeby znaleźć w tym jakiś wspólny klucz chociażby z moją ostatnią płytą. Była to muzycznie intensywna, ciekawa, momentami trudna, praca, ale też bardzo twórcza. Starałam się wybrać utwory, które sama lubię, ale też taki, od którego wszystko się zaczęło, czyli „Ten” .

„MTV Unplugged Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 roku w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”).

Jednym z gości, który pojawił się na scenie obok Brodki, był Krzysztof Zalewski. Poniżej fragment ich wspólnego występu:

W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się, poza Zalewskim, Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte”. Na płycie znalazło się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”.

Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie „Clashes”.

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”. Pełna rozpiska poniżej:

  • 14.02.19 Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
  • 18.02.19 Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  • 19.02.19 Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
  • 26.02.19 Warszawa, Teatr Nowy
Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
no i? [83.22.***.***] dodano: 13.01.2019, 21:31 #1
G**no mnie to obchodzi !!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Seeb [94.254.***.***] dodano: 14.01.2019, 17:12 #3
To po co wchodzisz i czytasz grzecznie zapytam?
Zobacz także
Newsy 222V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group