terazmuzyka.pl
Newsy 1093V  
mg | 7 grudnia 2018
3

Brodka. Dźwiękowy zapis koncertu z cyklu MTV Unplugged już dostępny

12 kwietnia odbył się koncert Brodki  w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, którego dźwiękowy zapis możemy słuchać już od teraz we wszystkich serwisach streamingowych.

Brodka wyruszyła na trasę MTV Unplugged na wiosnę tego roku. Koncerty cieszyły się niesamowitą popularnością, a bilety rozeszły się na pniu. 18 stycznia swoją premierę będzie mieć fizyczna forma albumu „MTV Unplugged Brodka”, a od 10 grudnia pełny zapis koncertu będzie można obejrzeć w serwisie player.pl.

Brodka o albumie „MTV Unplugged Brodka”:

To jest taka płyta bardziej „fanowska”. Zależało mi, żeby ten materiał był przekrojowy. Momentami było ciężko, bo pewne utwory trzeba było przearanżować tak, żeby pasowały do całej reszty i żeby znaleźć w tym jakiś wspólny klucz chociażby z moją ostatnią płytą. Była to muzycznie intensywna, ciekawa, momentami trudna, praca, ale też bardzo twórcza. Starałam się wybrać utwory, które sama lubię, ale też taki, od którego wszystko się zaczęło, czyli „Ten” .

„MTV Unplugged Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”).

W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”.

Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie „Clashes”.

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”. Pełna rozpiska poniżej:

  • 14.02.19 Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
  • 18.02.19 Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  • 19.02.19 Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
  • 26.02.19 Warszawa, Teatr Nowy
Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
rymar [83.30.***.***] dodano: 07.12.2018, 20:55 #1
Super.
Wersja na winylu mam nadzieję, że będzie.
audjofil [46.113.***.***] dodano: 10.12.2018, 00:03 #2
Koniecznie powinni to wydać na winylu, szpuli magnetofonowej, i na woskowym walcu fonografu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 497V  
3

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
Newsy 613V  
2

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group