terazmuzyka.pl
Newsy 1526V  
szy I fot: Małgorzata Wojna/materiały prasowe | 21 czerwca 2018
1

Brian Griffin, twórca okładek Depeche Mode, pojawi się z wystawą w Gdyni

Od 28 czerwca, w Gdynii, będzie można odwiedzić specjalną wystawę, gdzie pojawią się prace znanego brytyjskiego fotografa Briana Griffina, który w przeszłości współpracował m.in. z Depeche Mode. 

Od najbliższego czwartku na dachu Muzeum Miasta Gdyni będzie można podziwiać niezwykłą ekspozycje zdjęć autorstwa Briana Griffina, który przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak post punk, new wave czy new romantic. Wernisaż rozpocznie się 28 czerwca o godzinie 18. 

Robbie Williams tłumaczy się z wulgarnego gestu podczas ceremonii otwarcia Mundialu

Na wystawie w Gdynii zostanie zebrany materiał ponad 160 sesji zrealizowanych z ponad setką muzyków. Ekspozycja obejmie chociażby niepublikowane dotąd fotografie takich artystów jak: The Clash, Iggy Pop, Kate Bush, Elvis Costello czy Peter Gabriel.

Jednym z najciekawszych elementów wystawy są alternatywne, niepublikowane wcześniej, wersje okładek formacji Depeche Mode. Przypomnijmy: Griffin współpracował z zespołem dowodzonego przez Martina Gore'a przy trzech pierwszych studyjnych albumach - „Speak And Spell”, „A Broken Frame” i „Construction Time Again”.

Warto także nadmienić, że fotograf pojawi się na wernisażu osobiście. Podpisze wówczas prezentowane na ekspozycji zdjęcia, które trafią później na specjalną licytację. Cały dochód zostanie natomiast przeznaczony na rzecz hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

Wydarzenie jest przygotowany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Producentów Muzycznych Soundedit. Odbywająca się w Łodzi impreza w tym roku świętuje dziesiąte urodziny.

Wystawę „Pop. Brian Griffin” można będzie oglądać do 7 lipca.

Depeche Mode znowu w Polsce

Choć w tym roku muzycy Depeche Mode, w ramach trasy promującej ubiegłoroczny album „Spirit”, zagrali w Polsce trzy koncerty halowe, odwiedzą nas jeszcze raz. Tym razem - na festiwalu Open'er. 

Tegoroczny edycja odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Na festiwalu, oprócz Dave Gahana i spółki (zaprezentują się oni drugiego dnia), zagrają także m.in. Arctic Monkeys, Gorillaz, Nick Cave and the Bad Seeds, Dead Cross, Dawid Podsiadło czy Bruno Mars.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
m. [178.43.***.***] dodano: 22.06.2018, 12:26 #1
Dlaczego tak krótko? :'(
Zobacz także
Newsy 294V  
0

Adam Jones (Tool): Kirk Hammett pomógł mi być lepszym gitarzystą

rf | fot. Travis Shinn | 17 września 2019
Newsy 338V  
0

Mick Schauer (eks Clutch) nie żyje

rf | fot. Facebook | 17 września 2019
Newsy 883V  
5

Katarzyna Nosowska opublikowała nową wersję swojego przeboju [WIDEO]

mg | fot. Marlena Bielińska | 16 września 2019
Newsy 721V  
1

Ric Ocasek (The Cars) nie żyje

rf | fot. Adanne Osefo | 16 września 2019
Newsy 1526V  
Newsy 1463V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group