terazmuzyka.pl
Newsy 982V  
rf | 15 maja 2019
12

Batushka ujawniła szczegóły nowej płyty i nowy teledysk [WIDEO]

Poznaliśmy nowy teledysk i szczegóły drugiego albumu zespołu Batushka.

Drugi album zespołu Batushka ukaże się pod tytułem „Hospodi” 12 lipca 2019 roku. Następca wydanego w 2015 roku, znakomicie przyjętego „Litourgiya” ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production. Grupa opublikowała też nowy teledysk.

Poniżej można obejrzeć klip do utworu „Chapter I: The Emptiness – Polunosznica”.

Nazwany na cześć staro-cerkiewno-słowiańskiego słowa „Bóg”, album „Hospodi” oprócz elementów, które sprawiły, że Batushka stała się błyskawicznie fenomenem na skalę światową, zawiera również całkiem nowe, często charakterystyczne dla muzyki rockowej rozwiązania. Zespół określa nowe utwory jako najbardziej jadowite i zarazem najbardziej klimatyczne ze wszystkich jakie stworzył do tej pory.

Zespół mówi:

Cały album to koncepcja oparta na Liturgii Śmierci, modlitwach za zmarłych, ortodoksyjnych obrzędach pogrzebowych i pieśniach żałobnych. To rytuał, który angażuje zarówno zmarłych, jak i żałobników. Przy tworzeniu „Hospodi” wykorzystaliśmy również wiele starych pieśni ludowych oraz elegii. Są one śpiewane wokół trumny w domu zmarłego. Dziś już zaledwie nieliczne, starsze osoby znają i śpiewają te utwory. Postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję i cieszymy się, że dzięki naszemu nowemu albumowi te pieśni i obrzędy przetrwają.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa „Hospodi” przedstawia się następująco:

  1. Wozglas
  2. Dziewiatyj Czas
  3. Wieczernia
  4. Powieczerje
  5. Polunosznica
  6. Utrenia
  7. Pierwyj Czas
  8. Tretij Czas
  9. Szestoj Czas
  10. Liturgiya

Batushka będzie jedną z gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i otaczającym ją parku lotników.

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Gianna [37.47.***.***] dodano: 15.05.2019, 19:49 #1
Zaraz, bo ja nie rozumiem. Co to jest za Batushka? Przecież Drabikowski opublikował kilka dni temu na YT nowy utwór, który nijak ma się do tej płyty. Więc ta płyta co ma wyjść teraz w lipcu jest pod kierownictwem wokalisty? A co ze sprawą w sądzie? Przecież on podobno już nie może posługiwać się nazwą Batushki... Zresztą, nawet jakby porównać te dwa utwory to od razu słychać, który to prawdziwa Batushka, a który to marna podróba...
Artur [31.183.***.***] dodano: 15.05.2019, 19:56 #2
Fajna okładka ale ten singiel to nieporozumienie. W sumie to dobrze bo nie trzeba sądu, żeby słuchacz wiedział, że Drabikowski jest jedyną osobą, która ma prawo do posługiwania się nazwą Batushka.
bzdety [83.22.***.***] dodano: 15.05.2019, 20:31 #3
okładka na poziomie zbuntowanego 15 latka z gimnazjum, no ale takie czasy, w sumie szkoda że nie umieścił płonącej katedry o której ostatnio było głośno, albo meczetu, było by tak bardziej na czasie, może za mało odwagi, chyba jajeczka nie wyrosły dostatecznie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 15.05.2019, 20:47 #5
Czyli na 90% obaj dostaną prawa do nazwy Batushka i zespół rozmnoży się przez fragmentację plechy... (Nikt nie ryzykowałby teraz publikowania muzyki w trakcie trwania procesu, bo w razie przegranej nic by na niej nie zarobił.) Muzycznie Derph vs. Krysiuk 1:0, bez dwóch zdań.
NoHaven [109.241.***.***] dodano: 15.05.2019, 22:01 #6
Postępowanie zabezpieczające - które wszczął p. Drabikowski - zawsze jest postępowaniem, które tylko wspiera postępowanie główne (które toczy się o naruszenie dóbr osobistych p. Drabikowskiego i o zapłatę). Pan Krysiuk zarejestrował natomiast znak towarowy Batushki na swoją rzecz. Co nie oznacza, że miał do tego prawo. Jeżeli zrobił to w złej wierze (to znaczy składając wniosek wiedział, że nie ma do tego prawa) czynność taką można anulować i wrócić do punktu wyjścia.

Oczywiście do powyższego potrzebny jest wyrok sądowy, który to potwierdzi i będzie formalnie niepodważalnym dowodem na powyższe.

Nie oceniając strony prawnej, a jedynie moralną - Panie Krzysztofie Drabikowski, proszę nigdy się nie poddawać!
moon [185.151.***.***] dodano: 15.05.2019, 22:51 #7
to NIE jest Batushka.
Sator [185.124.***.***] dodano: 16.05.2019, 01:02 #8
To nie jest prawdziwa Batushka, tylko marna podróba Kryśuka. Utwór Drabikowskiego jest znacznie lepszy.
FOK [46.134.***.***] dodano: 16.05.2019, 07:23 #9
No i Drabikowski pozamiatał grubaska. Czy ktokolwiek miał w ogóle jakieś wątpliwości?
techmetal [192.193.***.***] dodano: 16.05.2019, 15:15 #10
I to jest wydawane pod szyldem Metal Blade? Czy wytwórnia to idioci czy nie wiedza jaka jest akcja?
Culex [5.173.***.***] dodano: 16.05.2019, 21:33 #11
Batiuszka UJAWNIŁ panie redaktorze.
Grzegorz [31.1.***.***] dodano: 22.05.2019, 15:18 #12
Mystic mnie załamuje swoim zachowaniem !!!! Dobrze wiecie, że Drabikowski ma prawa, ale pchacie się, bo dzięki jego muzyce i koncepcji Batushka trzepie kasę - ja rozumiem, macie firmę, ludzi których trzeba opłacić, ale nie działajcie oszustwem. Nawet nie czekacie na wyrok, i już data premiery - NIE KUPIĘ TEJ PŁYTY - a i w ogóle zaczne sie zastanawiać nad kupnem płyt z Waszej stajni