terazmuzyka.pl
Newsy 1397V  
mg | fot. materiały prasowe | 11 sierpnia 2019
19

Anita Lipnicka przygotowała nową wersję przeboju z lat 90. [WIDEO]

„Piosenka księżycowa” to jeden z największych przebojów zespołu Varius Manx, a także niekwestionowany przebój lat 90. Kompozycja doczekała się właśnie nowej odsłony!

25 lat temu na polskim rynku muzycznym pojawiła się dziewiętnastoletnia Anita Lipnicka. W tym roku mija ćwierć wieku od jej spektakularnego debiutu. Wiele utworów stworzonych z Varius Manx, w duecie z Johnem Porterem, czy tych pochodzących z solowych projektów artystki, na trwałe zapisało się w kanonie rodzimej popkultury, a ją samą wielokrotnie nazywano „głosem pokolenia”.

Teraz Anita oddaje w ręce swoich słuchaczy jeden z utworów, od których wszystko się zaczęło. „Piosenka księżycowa” – bo o niej mowa – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką.

Wielokrotnie spotykałam się z opiniami, że „Piosenka księżycowa” ludzi nieustannie wzrusza, że stanowi soundtrack do ich młodości, a i dla mnie zawsze była utworem o ogromnym ładunku emocjonalnym

– opowiada Anita.

Pierwszą odsłoną zapowiadanego na jesień albumu, który ukaże się pod szyldem Warner Music Poland, jest wspomniana wcześniej „Piosenka księżycowa” – niekwestionowany hit lat dziewięćdziesiątych. W nowej wersji została wyprodukowana przez Kubę Karasia – współzałożyciela duetu The Dumplings

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Nickooo [31.0.***.***] dodano: 11.08.2019, 10:19 #1
Praktyczna instrukcja jak popsuć świetny numer, który wydawał się nie do popsucia.
Pokaż odpowiedzi (4)
Nie jestem robotem [80.48.***.***] dodano: 11.08.2019, 15:23 #6
Następna po Chylińskiej poszła w denso polo.
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 11.08.2019, 15:52 #8
To stary chwyt, by ratować swoją podupadającą karierę. Sprzedać jeszcze raz odgrzewany kotlet. Czyli zrobić coś by się nie narobić. Gdy Anita rozstała się z Johnem Porterem dekadę temu, to w zasadzie już wtedy powinna była zejść ze sceny. Jakby co to macie tu artykuł z Interii, o co w tym wszystko chodzi.

https://muzyk(...),1659752
Siwucha [5.173.***.***] dodano: 11.08.2019, 18:24 #9
Tragedia. Tak zepsuć kultowy utwór.
Ręce opadają.
Pokaż odpowiedzi (1)
rage against sziat [83.26.***.***] dodano: 12.08.2019, 19:51 #11
pokolenie Z to w ogóle jest we wszystkim stracone, nie tylko w muzyce, zwłaszcza te dzieci co chodzą na pewne ostatnio bardzo popularne pochody, ulicami różnych miast.
Pokaż odpowiedzi (1)
Weregil [31.11.***.***] dodano: 13.08.2019, 07:07 #13
Bardzo mi się podoba. Nowy wymiar. Otwartość. Bravo.
Pokaż odpowiedzi (1)
Sipdop [148.81.***.***] dodano: 13.08.2019, 13:04 #15
Jednym słowem - Koszmar!
Pokaż odpowiedzi (1)
FOK [178.217.***.***] dodano: 14.08.2019, 14:57 #17
Ale dno! Mnie by było wstyd takiego gniota wypościć. Nigdy nie lubiłem VM ale wersja pierwotna miała klimat i jakąś taką szlachetność, a tu zrobili z tego muzyczkę z automatu. Wstyd! I dla wokalistki i dla producenta.
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [83.23.***.***] dodano: 14.08.2019, 18:29 #19
Chciałem zignorować ten news. Trafiłem jednak na wspomniany utwór w YT dziś i puściłem żonie. "Chcesz, żebym się udlawiła?!", zapytała mnie odksztuszajac kanapkę. Pomijając kto jaki gatunek muzyki lubi, to po prostu wstyd było wydać. Firmowanie tego własnym nazwiskiem to zbrodnia przeciwko własnemu wizerunkowi. To nawet piosenka nie jest tylko jakieś pomyje. Przeróbki i remiksy nie są z założenia złe, wspomnijmy choćby"A little less conversation" Presleya. Jednak to coś, to chyba z kloaki wypadło.