terazmuzyka.pl
Pitbulek 7540V  
rf | fot. Gemsling | 18 listopada 2019
28

Anette Olzon o Nightwish: Traktowali mnie bardzo źle

Była wokalistka Nightwish zdradza, że źle traktowano ją w zespole i nie wyobraża sobie odnowienia relacji.

Anette Olzon opowiedziała w wywiadzie dla „A&P Reacts”, że nie zamierza nawiązywać ponownych kontaktów z członkami Nightwish, w którym śpiewała w latach 2007-2012 i z którym nagrała dwie płyty.

Zapytana, czy jeszcze kiedyś wystąpi z Nightwish na scenie, odparła:

Nie. Nigdy. Zanim to się stanie, muszą się wydarzyć pewne rzeczy, a one się jeszcze nie wydarzyły. Traktowali mnie tak źle i jest mi bardzo przykro, ale biorąc pod uwagę, jak między nami było i jak jest, nie wyobrażam sobie, byśmy kiedykolwiek razem wystąpili.

Anette nie wyjawiła, o co jej konkretnie chodzi, być może jednak miała na myśli sytuację, gdy poprosiła grupę o przełożenie części trasy koncertowej, gdyż zaszła w ciążę. Zespół nie chciał się na to zgodzić i ją zwolnił.

Aktualnie z Nightiwsh śpiewa Floor Jansen, a Anette Olzon wydała z zespołem The Dark Element album „Songs The Night Sings”.

Marko Hietala (Nightwish) zagra koncert w Polsce

Choć Marko Hietala znany jest głównie jako basista zespołu Nightwish, od kilku lat występuje również solowo. Fiński multiinstrumentalista ma już za sobą pierwszy autorski album, pt.: „Mustan Sydämen Rovio”, który został wydany 24 maja 2019 roku.

Marko Hietala przyjedzie do Polski w ramach trasy „Tour Of The Black Heart 2020”, podczas której promować będzie swój najnowszy album. Artysta zaprezentuje się 8 lutego we wrocławskim klubie A2.

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Teresa Orłowski [77.253.***.***] dodano: 18.11.2019, 10:32 #1
Nic nowego, szowinizm typowy dla metalowego środowiska. No ale zaraz zbiegną się tu jakieś prawaki bronić brudasów.
Pokaż odpowiedzi (13)
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 18.11.2019, 10:38 #15
A to dranie, skopać im tyłki, nie uszanowali kobiety i do tego artystki!, psy nędzne i hultaje... solidnie ku przestrodze i na całe życie, aby pamiętali kmiotki...
Metal [37.249.***.***] dodano: 18.11.2019, 14:53 #16
Obyś ty traktował kobiety z szacunkiem i należna uwagą. Dresie niewyedukowany.
Pokaż odpowiedzi (3)
NW [188.122.***.***] dodano: 18.11.2019, 16:57 #20
Tyle, że laska w środku zaplanowanej trasy koncertowej oznajmia, że jest w ciąży i wszyscy mają wracać na ponad rok do domów.

Mimo wszystko NW ją wypromował.
Hubert [37.47.***.***] dodano: 18.11.2019, 17:45 #21
Nie szkoda mi że ją zwolnili i tak wolałem Tarię - Anete nie pasowała mi. A to, że zwolnili ja z powodu ciąży ... no cóż ... Bywa.
Pokaż odpowiedzi (1)
Miet [85.128.***.***] dodano: 18.11.2019, 18:45 #23
Tak naprawde nie wiemy o co poszło, nie znamy do końca prawdy więc trudno stawać po ktorejś ze stron.
Ktosik [89.64.***.***] dodano: 19.11.2019, 11:53 #24
W środku trasy po US oświadczyla że jest w ciąży i chce dokończyć ten etap ale za parę miesięcy miała być Australia. Zespół nie chcial odwoływać trasy i zaproponował jej, że znajdą zastępstwo na tą Australię. Zgodziła się. Ale jak wyszło, że ma ją zastąpić Floor Jansen to wpadła w panikę bo wiedziała, że nie będzie raczej dla niej powrotu. W dzień koncertu w Denver wpadła w histerie i odwieziono ja do szpitala. Koncert zagrali z dziewczynami z supportu, które śpiewały z kartek. Tak było. Już nie wróciła do zespołu a Floor przyleciała w ciągu 48h aby zdążyć na następny koncert.
Ktosik [80.253.***.***] dodano: 19.11.2019, 14:01 #25
A pani Anette jest małostkowa, bo zażądała aby w filmie dokumentalnym o tej trasie nie było jej na żadnym ujęciu (mega trudne) ale zespół to uszanował i nie zamiescił ani jedej sceny z nią. A teraz płacz, że mnie nikt nie chce. Polecam na YT "Please Learn the Setlist in 48 Hours"
Pixi [178.235.***.***] dodano: 19.11.2019, 19:08 #26
Anette zapomniała tylko, że nie zgodziła się, by ktoś ją zastąpił w czasie jej nieobecności. Nie od razu zespół chciał ją zwolnić, chciał ją zastąpić, żeby nie odwoływać trasy. Zwłaszcza, że część koncertów była wyprzedana. No chyba bała się, że zastępczyni okaże się lepsza... i słusznie....
Pokaż odpowiedzi (1)
Dio [188.147.***.***] dodano: 20.11.2019, 08:12 #28
Ludzie, przecież to jasne, że każda normalna kobieta wybierze dobro dziecka a nie karierę. I TAK MA BYĆ! Nie rozumiem czemu to tak wielu dziwi.

Inna sprawa to kwestia pewnych interesów, podpisanych kontraktów itd. Rozumiem, że to by im rozwaliło trasę i tutaj faktycznie mogła poczekać z decyzją o dziecku do jej zakończenia, chyba że trafiło jej się niechcący... Tak bywa.

Uważam jednak, że zespół decydując się na działalność z wokalistką (szczególnie młodą) powinien mieć na uwadze, że taka sytuacja może nastąpić (specjalne zapisy w kontrakcie z wokalistką jak i organizatorami koncertow).

Z tego co sobie przypominam to z Tarją też chyba poszło o podobne sprawy (nie jestem fanem Nightwish, ale co nieco się czyta i siłą rzeczy pewne wiadomości dochodzą do mojego łba).