terazmuzyka.pl
Newsy 1126V  
rf | fot. Travis Shinn | 17 września 2019
10

Adam Jones (Tool): Kirk Hammett pomógł mi być lepszym gitarzystą

Gitarzysta zespołu Tool wyjaśnił, jaką rolę odegrał Kirk Hammett w jego rozwoju muzycznym.

Zespół Tool w sierpniu tego roku wydał długo wyczekiwany album „Fear Inoculum”. Jest to pierwsza płyta grupy od 2006 roku. W wywiadzie dla „Guitar World” gitarzysta Adam Jones został zapytany, jak rozwinął się od momentu wydania poprzedniego albumu.

Tool trafił na szczyty list przebojów

Adam Jones odparł:

Dobre pytanie! Z pewnością ćwiczyłem więcej niż zwykle. Kiedy spotykam jakiegoś gitarzystę pytam go, jak się rozgrzewa i co robi, żeby zachować formę.

Większość pokazuje mi jakąś technikę lub ćwiczenia. Interesuje mnie to i staram się wcielać w życie rady, jakie mi dają.

Kiedy ostatnio spotkałem Kirka Hammetta poprosiłem go, żeby przysłał mi film jak ćwiczy skale na gryfie. Bardzo mi to pomogło w staniu się lepszym gitarzystą. Zamiast uczyć się grać solówkę z „Master Of Puppets” zapytałem, co robi, żeby pozostać w formie. Myślę, że lepiej dowiedzieć się, jak ktoś ćwiczy i zastosować to do własnych pomysłów. Bardzo polecam.

Zgodnie z oczekiwaniami album „Fear Inoculum” zespołu Tool zadebiutował na 1. miejscu notowania „Billboard”, tym samym strącając ze szczytu nową płytę Taylor Swift. W pierwszym tygodniu sprzedało się ponad 270 tysięcy egzemplarzy nowej płyty Toola. Dla porównania nowa płyta zespołu Slipknot rozeszła się w pierwszym tygodniu w nakładzie 118 tysięcy egzemplarzy.

Więcej o zespole Tool i jego nowej płycie przeczytacie we wrześniowym numerze "Teraz Rocka", który dostępny jest w sprzedaży.

W sprzedaży jest też Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [178.217.***.***] dodano: 18.09.2019, 07:26 #1
Tam powinny zostać zadane pytania pomocnicze: czy Adaś ćwiczył przez całe 13 lat, czy na 3 godziny przed wejściem do studia? Choć z drugiej strony co za różnica, skoro tego jego rozwoju jako gitarzysty w ogóle nie słuchać.
Pokaż odpowiedzi (2)
Seby [37.47.***.***] dodano: 18.09.2019, 10:08 #4
Lepiej napisz, że Ty nie słyszysz Mrugnięcie
Diz [89.71.***.***] dodano: 18.09.2019, 10:58 #5
Solówkę z Master of Puppets gra James Hetfield. Jego mógł zapytać. W ogóle pytanie o muzykę kolesi z Metalliki (poza Robem), to jak pytanie wieloryba o prognozę pogody. Ale jaki nauczyciel, taki uczeń.
Pokaż odpowiedzi (4)
pannikt [171.22.***.***] dodano: 20.09.2019, 17:51 #10
To tak jakbyś zapytał Neila Younga czemu gra takie "sflaczałe" solówki i się "nie rozwija" technicznie. A spróbuj wymyślić coś na wzór Rockin' in the Free World, aby żarło riffem. ;-) . Tak samo Navarro nie sprawdził się zbytnio w RHCP ale w Janes Addiction jest OK
Komentarze (10 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 173V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group