terazmuzyka.pl
Koncerty 2948V  
bart | mg | 16 grudnia 2018
22

A Perfect Circle – kosmos w Krakowie [RELACJA]

Wczoraj odbył się pierwszy w Polsce koncert zespołu A Perfect Circle. Na miejscu był redaktor naszego pisma, Bartek Koziczyński, który przygotował krótką relację.

Rzadko spotyka się takie show. Gdzie najważniejsza jest muzyka, a nie cała otoczka. Podczas sobotniego koncertu A Perfect Circle w krakowskiej Tauron Arenie było ciemno na widowni – za sprawą zakazu używania telefonów – i ciemno w dużej części sceny. Rozświetlało ją głównie logo zespołu, lasery i ekrany o podłużnych kształtach. Wyglądało to chwilami jak statek kosmiczny, a nie miejsce pracy rockowej kapeli.

fot. Bartek Koziczyński

W głębi tego mroku krył się Maynard James Keenan, w przesadnie eleganckim ubraniu i peruce. Bezbłędnie śpiewał, uzupełniał to drugim głosem Billy Howerdel, a wszystko doskonale nagłośnione. Jak na ten zespół było całkiem sporo interakcji z publicznością: zwłaszcza gdy Billy wspominał zmarłych w ostatnich latach muzyków (przed zagraniem Dog Eat Dog AC/DC) i gdy Maynard zarządził odśpiewanie Happy Birthday dla gitarzysty Grega Edwardsa.

A Perfect Circle Setlist Tauron Arena, Kraków, Poland 2018, Eat the Elephant

Pełna relacja z koncertu w styczniowym numerze „Teraz Rocka”. W grudniowym wciąż można przeczytać nasz wywiad z zespołem. Howerdel mówi w nim m.in. o filmowaniu na koncertach:

Zapewne prowadziłeś kiedyś z kimś rozmowę, w której starałeś się przekazać coś ważnego, a ten ktoś gapił się w telefon. To podobna sytuacja. Gdy ktoś taki trafia się na koncercie – widziałem ludzi smsujących, czy grających w gry – to tak naprawdę nie jest z nami. Ma rozproszoną uwagę. I nie szanuje pozostałych widzów, którzy muszą oglądać koncert przez telefon umieszczony przed ich twarzą, przesłaniający widok. To na pewno jest gorsze dla nich, niż dla nas, jako wykonawców.

Całą rozmowę znajdziecie w grudniowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafił 28 listopada. Znajdziecie go w kioskach i naszym sklepie internetowym.

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skorek [188.147.***.***] dodano: 16.12.2018, 15:31 #1
Świetny koncert .
hollow [37.47.***.***] dodano: 16.12.2018, 16:02 #2
Genialny koncert! Chelsea Wolfe świetna, szkoda że miała mało czasu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Tomas71 dodano: 16.12.2018, 16:48 #4
People Are People? chyba coś mi umknęło... :(
Pokaż odpowiedzi (6)
koniec z koncertami [5.173.***.***] dodano: 16.12.2018, 17:12 #11
bilety powinny być po 1000 może byłoby więcej chętnych, ceny biletów na kocerty w Polsce to jeden wielki skandal, złodziejstwo i s........ wo, wstyd panowie i panie którzy za to odpowiadają
Pokaż odpowiedzi (1)
Molethekret [31.6.***.***] dodano: 16.12.2018, 19:37 #13
Moze jakas wieksza promocja by sie przydala... Z drugiej strony ciesze sie ze przyszli ci ktorzy wiedza z czym apc sie je... Co zobaczyłem a bardziej uslyszalem to moje i juz tak zostanie...
Genialny wokal...
Pokaż odpowiedzi (1)
Janek [37.47.***.***] dodano: 16.12.2018, 20:59 #15
Powiem szczerze,mi się średnio podobało. Bylem ostatnio na black sabath, i nie ma porównania, wczoraj zasypialem.
Chyba zakończę chodzenie na koncerty "mega gwiazd" za 240 zł kosztem naprawdę dobrych koncertów muzyków jazzowych za 30 zł w gronie 100 osób oraz o niebo lepszym nagłośnieniem. Na tpc niejednokrotnie nie słyszałem co się dzieje na scenie. Stałem na płycie blisko stanowiska realizatora. Dopiero po przejściu na sektor A2 dźwięk nieco lepszy, i widoki lepsze. Gratuluję ochronie
Pokaż odpowiedzi (1)
NaiR [5.173.***.***] dodano: 16.12.2018, 23:43 #17
Dzisiaj po powrocie posluchalem sobie APC w domu na sprzęcie, niby wszystko lepiej słychać, ale do takiej dawki emocji jak wczoraj brakuje baaaardzo dużo. Efekty laserowe, moc bębnów, głos Maynarda na koncercie wbijal w ziemię.
Koncert nie do zapomnienia.
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 17.12.2018, 13:22 #18
Piękny koncert Uśmiech byłem w tym roku jeszcze na APC w Berlinie- grali w dzień, więc brakowało tego mroku i tajemniczości jak w Krakowie. Absolutnie podpisuję się pod zakazem używania tel. na koncertach. Zupełnie inaczej czuje się muzę Uśmiech czekam tylko na 2019 i Toola na Impact Festival.
Gackiewicz [5.173.***.***] dodano: 17.12.2018, 14:13 #19
Tak jak support mi nie podszedł już występ APC zrobil wrażenie, neslychana czystosc wszystkich dźwięków po klimat oprawy, zakaz uzywania tel. powinien byc standard, ostatnie 10-15 min by mieć pamiątkę wzupelnosci wystarczy. To teraz czekam na Tool a
kolo [79.124.***.***] dodano: 17.12.2018, 19:35 #20
Od soboty ten koncert siedzi we mnie, klimat super, oprawa świetlna, dźwięk, zakaz filmowania jak najbardziej super, widok na płytę nie do zapomnienia Mrugnięcie Maynard mistrz, Billy mistrz, Jeff na perkusji - WOW, te zagrywki z początku The package- mistrz! zresztą pozostali też dają radę, piękne dźwięki klawiszy i pulsujący bas, koncert roku!
FOK [5.173.***.***] dodano: 18.12.2018, 07:34 #21
Bohaterowie są zmęczeni. Koncert był na poziomie mocnego średniaka. Widziałem APC za czasów Mer i 13stki i niestety tak jak nowa płyta ma się nijak do tamtych dwóch, tak ten koncert również był rozczarowujący. Oprawa świetlna? A który duży zespół nie ma dzisiaj fajnej oprawy świetlnej? Brzmienie? Już w cale nie takie dobre, ale to raczej wina leniwego realizatora, których to niestety coraz więcej. Głos Maynarda znużony. Dawniej koncert APC oglądało się jak dobry film, mimo że przecież zawsze byli na scenie mocno statyczni. Atmosfera już w ogóle siadała na kawałkach z nowej płyty. Ludzie wokoło mnie ziewali, może to z braku smartfonów. Te 3 covery, które grają, też nie są mocną stroną koncertów.
Pokaż odpowiedzi (1)