Korzenie Fugazi FESTiwalu sięgają 1992 roku, kiedy powstał w Warszawie Fugazi Music Club. Lokal bardzo szybko stał się kultowym miejscem na artystycznej mapie stolicy. Można było tam spotkać m.in. Czesława Niemena, Tadeusza Nalepę, Jurka Owsiaka czy Kubę Wojewódzkiego. Przez zaledwie 11 miesięcy działalności klub bardzo prężnie działał na rzecz promocji muzyki. Wystąpiło w nim ponad 300 zespołów. Kult, Vader, Acid Drinkers a także wielu debiutantów, dla których klubowa scena była zawsze otwarta.
Po ponad 20 latach założyciel klubu, Waldemar Czapski, odwołując się do tradycji Fugazi próbuje przywrócić polskiej scenie muzycznej ducha lat 90.
W dniach 1-22 września odbędzie się nietypowy, bo aż trzytygodniowy festiwal Fugazi, który ma ustanowić nowy rekord Guinessa w kategorii "Najdłuższy koncert świata". Obecnym rekordzistą jest AJ's Music Cafe z Atlanty, gdzie koncert trwał przez 360 godzin czyli 15 dni.
We wrześniu, na warszawskim Cyplu Czerniakowskim, w ciągu 400 godzin nieprzerwanej muzyki na żywo, będzie można usłyszeć przedstawicieli różnych gatunków muzycznych. Pośród ponad 200 zespołów pojawią się m.in. Acid Drinkers, Vader, Kazik na Żywo, Voo Voo,TSA, Luxtorpeda oraz około 50 innych polskich gwiazd.
Impreza skierowana jest jednak głównie do młodych wykonawców. Na scenie Fugazi FESTiwalu zaprezentuje się przyszłość polskiej muzyki. Wystąpi tam ponad 150 kapel, które wcześniej nie miały okazji zaprezentować się szerszej publiczności. Festiwal ma szansę stać się największym przeglądem kapel rockowych w Polsce i odkryć drzemiący w młodych zespołach potencjał.
Kapele, chcące wziąc udział w tym niezwykłym przedsizięciu i wystąpić na scenie Fugazi FESTiwalu mogą się zgłaszać do 1 sierpnia na adres w.czapski@op.pl
Więcej informacji TUTAJ
jk